США розповіли про результати візиту Нуланд у Росію

Під час візиту заступниці держсекретаря США Вікторії Нуланд у Росію сторони обговорили двосторонні відносини, зокрема йшлося про призначення другого раунду переговорів, які будуть стосуватися  обмежень на роботу посольств у Москві та у Вашингтоні. Про це під час брифінгу розповів речник Державного департаменту США Нед Прайс, слова якого цитує “Європейська правда”. 

“Ми погодилися на ще один раунд переговорів, і ми сподіваємося, що продовження переговорів може призвести до прийняття рішення, щоб наша місія в Москві могла відновити свою нормальну діяльність”, – сказав Прайс.

Проте наступний раунд переговорів відбудеться на нижчому рівні представництва, можливо участь в перемовинах візьме заступник помічника держсекретаря. 

“Але ми дуже сподіваємося, що ці обговорення принесуть плоди, тому що ми дійсно хочемо відкритих каналів зв’язку з Москвою. Ми дійсно вважаємо, що повністю укомплектоване чи адекватно укомплектоване посольство в Москві важливо для нашої мети щодо забезпечення вільного потоку інформації для відповідального управління двосторонніми відносинами з Москвою”, – сказала Прайс.

Загалом США позитивно оцінили поїздку Нуланд у Москву, назвавши її “корисною”. 

“Наша позиція щодо кадрового забезпечення нашої місії залишається твердою. Ми очікуємо паритету за штатним розкладом і очікуємо візової взаємності. Повинна бути справедливість, повинна бути гнучкість з російської сторони, якщо ми хочемо досягти рівноправної угоди, і саме цього ми і добиваємося”, – сказав Прайс.

До речі, за те, що Нуланд, яка перебуває в санкційному списку США, відвідала Москву, Вашингтон погодився скасувати свої обмеження для кількох громадян Росії.

 

Нагадаємо, група сенаторів США, що представляють обидві партії, виступила із заявою до президента Джо Байдена. Вони вимагають вжити заходів для збільшення кількості дипломатів в Москві. А якщо РФ не піде на поступки, то вислати зі Штатів 300 співробітників посольства РФ.

У серпні Росія заборонила своїм посольства винаймати місцевий персонал. Через це США були вимушені звільнити понад 180 працівників консульства і десятки контрактників.