Україна має два варіанти: максимальна вакцинація від Covid-19 або локдаун – імунолог

Кількість хворих на коронавірус в Україні збільшується. Херсонська область уже перейшла до червоної зони епіднебезпеки. Ризик входження в червону зону мають також Харківська, Житомирська та Сумська області.

Для стабілізації ситуації з Covid-19 є два варіанти: або максимально ефективне щеплення, або жорсткий карантин. У нас є вибір, розповів Gazeta.ua імунолог Борис Донський:

“Якби 5 мільйонів пенсіонерів зробили щеплення, ми про локдаун не говорили б. Але ми на етапі зростання. Якщо всі українці перехворіють цю хвилю, то більше спалахів не буде. Якщо вакцинуються – теж. А якщо запровадять локдаун на місяць, то, можливо, у майбутньому будуть нові хвилі”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні “почервоніла” перша область: перелік обмежень

Для невакцинованих Кабмін запровадив нове обмеження. Забороняються міжобласні перевезення невакцинованих пасажирів в автобусах і потягах. Нововведення діятиме з 21 жовтня.

Вакциновані люди можуть теж поширювати коронавірус. Це обмеження некомпетентне, як і примусове щеплення 80% вчителів, каже міністр охорони здоров’я 2014‑го Олег Мусій:

“Непотрібно ділити людей на “чорних” і “білих”. Суспільство негативно сприйматиме обмеження. Для боротьби з коронавірусом треба запроваджувати заборону для всіх. Якщо смертність у нас буде понад 400-500 людей за добу, то в Україні розпочнуть локдаун. А на сьогодні ми вже маємо 350 випадків смертності за добу. Крім цього, критичною цифрою для нас є кількість заповнених ліжок”.

За минулу добу, 12 жовтня, в Україні зафіксували 16 309 нових випадків коронавірусу. Захворіли 1588 дітей і 288 медиків. 471 хворий на коронавірус помер.