У Німеччині повідомили, коли буде сформована нова урядова коаліція

Три основні німецькі політичні партії – Соціал-демократи (СДПН), Зелені і Вільна демократична партія (ВДП) – цього тижня завершать попередні переговори про можливу коаліцію.

«Ми оцінюємо результати обговорень останніх декількох днів і запишемо, що ми можемо зробити разом», – сказав генеральний секретар ВДП Волкер Віссінг, додавши, що сторони зараз обговорюють питання щодо яких вони мають найбільші розбіжності, повідомляє DW.

Попередні переговори в понеділок тривали 14 годин, партії тоді не коментували їх результати.

«Після минулих днів переговорів я впевнений, що ми зможемо дійти згоди разом, якщо будемо працювати над нею», – сказав генеральний секретар СДПН Ларс Клінгбейл, додавши, що він з оптимізмом дивиться на наступні два дні переговорів.

Мікаель Келлнер, національний директор «зелених», сказав, що переговори були дуже грунтовними. Він додав, що кількість узгоджених позицій зросла, а кількість розбіжностей скоротилася. «Але є ще речі, які потрібно вирішити, уточнити», – додав він.

У недавньому опитуванні 51% німців заявили, що вони підтримують «світлофорну» коаліцію, що набагато більше, ніж два інших формати уряду, в тому числі за участю християнських демократів Ангели Меркель.

Нагадаємо, на виборах до Бундестагу соціал-демократи отримали 206 місць у парламенті, ХДС/ХСС — 196, Партія Зелених — 118, Вільні демократи — 92, Альтернатива для Німеччини — 83, Ліва партія — 39.

Після перших переговорів з блоком ХДС / ХСС, соціал-демократами і «вільними демократами» «зелені»  виступають за подальші переговори щодо формування так званої «світлофорної коаліції», тобто без участі консерваторів Арміна Лашета.

Хто б не стояв на чолі уряду Німеччини, коаліція буде сприятливою для України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

загрузка…