Голова Єврокомісії заявила, що ЄС збирається допомогти Україні з газом – як саме

Газ

“Північний потік-2”: загрози та виклики

Нині опрацьовується варіант збільшення реверсних потоків газу зі Словаччини

Європейський Союз разом з українськими експертами розглядає можливості для достатнього забезпечення України газом і використання українських газових сховищ для загального блага. Про це повідомила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен на прес-конференції за підсумками 23 саміту “Україна – ЄС” у Києві, пише УНІАН.

Фон дер  Ляйен повідомила: “Європейська комісія разом з українськими експертами зараз вивчає різні сценарії, як забезпечити достатні поставки (газу – ред.) для України”.

За словами голови Єврокомісії, також опрацьовується варіант для того, щоб збільшити можливості поставок газу від країн-членів ЄС, включаючи можливість реверсних потоків газу зі Словаччини.

Голова Єврокомісії також повідомила: “Ми також вивчаємо можливості спільного зберігання газу. У вас є газосховища, отже ми будемо вивчати можливості зберігання газу, щоб використовувати сховища для загального блага”.

Як повідомляв 5.UA, 27 вересня 2021 року Угорщина та Росія підписали контракт про постачання блакитного палива в обхід України 4,5 млрд кубометрів газу. Офіційний Київ гостро розкритикував за це Будапешт. Там у відповідь назвали це “втручанням у внутрішню енергетичну політику”. І пообіцяли надалі блокувати вступ України до НАТО. Угода передбачає поставку 3,5 млрд кубометрів газу через територію Сербії, а ще мільярд кубометрів – через Австрію. Контракт діятиме 15 років.

1 жовтня Росія почала постачання газу в Угорщину в обхід України. 4 жовтня 2021 року Україна призупинила закачування природного газу у свої підземні сховища, закачавши 18,875 млрд куб.м газу.

У Міненерго до опалювального сезону 2021-2022 року планують накопичити в підземних газосховищах 19-20 млрд кубометрів газу.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.