Коронавірус в Україні: школам пропонують відправити учнів на канікули раніше

Українські школярі цьогоріч можуть піти на канікули раніше, ніж зазвичай, припускає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у коментарі «Радіо Свобода».

Нацкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пропонує Міністерству освіти і науки перенести початок канікул з 25 на 18 жовтня, надіславши навчальним закладам рекомендованого листа.

«Це дозволить нам стримати в певних відсотках активний епідпроцес, який сьогодні зафіксований на території нашої держави», – вважає міністр.

Ляшко вважає доцільним наблизити канікули, але скільки триватиме відпочинок, на разі невідомо. Міністр припускає, що їх можуть подовжити.

«Ми зараз говоримо про те, щоб наблизити канікули, а надалі будемо дивитися залежно від епідситуації. Або рекомендуватимемо подовжити, якщо буде позитивна динаміка, або будемо ухвалювати інші рішення. Все залежатиме від ситуації, яку будемо фіксувати… Питання в тому, що навчальний процес пов’язаний зі збільшеною кількістю контактів серед дорослого населення», – додає міністр.

За словами Ляшка, зазвичай канікули або призупинення навчального процесу призводить до зниження захворюваності щонайменше на 15% вже за п’ять днів.

Дивіться спецтему:
В НАН прогнозують рекордні цифри по захворюваності COVID в Україні Спад статистики можливий тільки на вихідних днях.

Херсонщина переходить до «червоної зони» карантину Громадські заклади обслуговуватимуть лише повністю вакцинованих клієнтів. Школи зможуть уникнути дистанційки за умови 100% вакцинації персоналу.

Потенційна «помаранчева» зона карантину приросла новим регіоном У Рівненській області ситуація стабілізувалася, регіон відповідає індикаторам «жовтої».

Ляшко пояснив, чому в список обов’язкової вакцинації не включили медиків У МОЗ побоюються колапсу в сфері медицини.

Локдаун у Києві: У КМДА розповіли, скільки підготували спецперепусток Заявки подали понад 9 тисяч компаній.