Чиновники Трампа підозрюються у заволодінні подарунками для іноземних делегацій

Генеральний інспектор Держдепартаменту США розслідує можливе присвоєння чиновниками адміністрації колишнього президента Дональда Трампа дорогих подарунків для іноземних високопоставлених осіб.

За словами співрозмовника телеканалу NBC News, управління генерального інспектора підозрює, що чиновники могли забрати подарунки зі сховища Держдепартаменту у січні.

Чиновник заявив, що департамент розшукує «місцезнаходження подарунків, які зникли безвісти, та обставини, які призвели до їх зникнення». За його словами, вартість зниклих подарунків «значна».

Телеканал нагадує, що раніше про розслідування зі зникненням подарунків повідомила газета The New York Times.

Тоді видання писало, що пропали подарункові пакети для іноземних лідерів на саміті G7, який повинен був відбутися в Кемп-Девіді в 2020 році, але був скасований через пандемію.

Презентувати планувалося шкіряні портфелі, олов’яні підноси і мармурові коробки з президентською печаткою або підписами Дональда і Меланії Трамп.

Також з’ясовується доля пляшки віскі вартістю $5,8 тисячі, яку японці подарували тодішньому держсекретарю Майку Помпео, але потім вона зникла. Сам екс-держсекретар заявляв, що так і не отримав презент.

NBC News пояснив, що протокольне управління Держдепартаменту зобов’язане реєструвати подарунки, які вручаються офіційним особам США, і відслідковувати їх розподіл. Одержувачі можуть передати подарунки певної цінності до Національного архіву чи іншої державної установи, а також придбати їх для особистого користування, відшкодувавши міністерству фінансів їхню вартість.

загрузка…