6 книг, які допоможуть знизити стрес та тривожність


Кожного дня ми відчуваємо стрес та тривогу: коли не вкладаємось у дедлайн, коли обставини раптово змінилися, чи ми просто забули вдома гаманець. Усе це впливає на наше самопочуття, думки та дії. Дослідження свідчать: щонайменше один із шести дорослих людей щотижня відчуває проблеми з ментальним здоров’ям, а один із п’яти навіть бодай раз замислювався про самогубство. Це означає, що психічне здоров’я неймовірно вразливе, а турбота про нього – необхідність.


До Всесвітнього дня психічного здоров’я керівниця контент-команди застосунку Headway Настя Бондаренко розповіла Mind про шість книг, здатних допомогти в боротьбя зі стресом, а відтак – почуватися краще.


1. «Почувайся добре. Нова терапія настрою» Девід Д. Бернс


Видавництво: «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

Недарма добірка починається саме з цієї книги, адже її назва повністю відповідає змісту. Доктор медицини, професор психіатрії Стенфордського університету Девід Бернс розповідає про клінічно перевірені методи боротьби з пригніченим настроєм та тривогою.


Книга допоможе виявити можливі ознаки депресії та запобігти їй. Вона вчить працювати над самооцінкою, конструктивно сприймати критику, розповідає, як позбутися смутку й почуття провини.


Впевнена, що ця книга може допомогти її читачам почуватися добре2. «Втрачені зв’язки: справжні причини депресії та несподівані рішення» Йоганн Харі


Видавництво: Bloomsbury

Ретельне дослідження глибинних причин депресії, одкровення про Велику фарму та відблиск надії. Це все – головні причини прочитати «Втрачені зв’язки».


У своєму бестселері за версією New York Times Йоганн Харі пропонує поглянути на депресію по-новому – крізь призму того, як світ впливає на наше психічне здоров’я.


Він розповідає, чому не завжди варто шукати проблему лише у собі.3. «Хочете про це поговорити? Нотатки психотерапевта в 58 сеансах» Лорі Готтліб


Видавництво: BookChef


Серед усіх книг про психічне здоров’я унікальність цієї у тому, що Лорі Готтліб розкриває проблему як з боку терапевта, так і пацієнта.


Автор проведе вас у нелегку подорож, мета якої – знайти сенс життя та подолати внутрішні труднощі.


Саме тому «Хочете про це поговорити?» корисно прочитати як тим, хто тільки замислюється про терапію, так і тим, хто вже у цьому човні.4. «Не годуйте мавпу!: Як вийти із замкнутого кола неспокою та тривоги» Дженніфер Шеннон


Видавництво: «Сварог»


Ви двічі перевіряєте, чи вимкнена праска, щоразу, коли виходите з дому? Складаєте списки всього і завжди? Пропускаєте дедлайни через перфекціонізм? Тоді ви годуєте «мавпу» тривоги та знаходитесь у замкнутому колі неспокою.

Тривожні думки схожі на стрибаючу мавпу у пошуках безпечного місця. Прагнення уникнути того, чого ви боїтесь, не знижує тривогу, а лише живить набридливу тваринку у вашій голові.


Так говорить психотерапевтка Дженніфер Шеннон, і у своїй книзі вона пропонує практичні поради та методи когнітивно-поведінкової терапії. Вони покликані допомогти подолати страхи та вимкнути постійний режим занепокоєння.


Без перебільшення, вважаю книгу «Не годуйте мавпу!» посібником зі зниження тривожності для кожної людини.5. «Як подолати неспокій і почати жити» Дейл Карнегі


Видавництво: «КМ-Букс»


Це одна з перших у світі прикладних книг для ментального здоров’я. Написана Карнегі у 1948 році, вона стала справжньою класикою та допомогла мільйонам людей.


Автор присвятив багато часу вивченню проблем тривожності, адже хвилювання заважало йому самому жити повноцінно. «Найнеуспішніший хлопець Нью-Йорка», як він називає себе у передмові, створив успішний посібник з покращення життя.


Тож, якщо ви шукаєте перевірені часом стратегії подолання тривоги, Дейл Карнегі може стати гарним порадником.6. «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди» Емі Морін


Видавництво:  «Фабула»


Жалість до себе насправді буває досить привабливою. Вона дозволяє перекласти відповідальність на життєві ситуації чи інших людей. Проте це – погана стратегія, адже вона призводить до втрати контролю над життям.


Психологиня Емі Морін доводить, що сильні люди не наділяють владою обставини, у яких опинилися. Її книга вчить, як бути автором свого життя, досягати мети та жити повноцінно. За словами Емі, «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди» є збірником усього, чого вона навчилася сама за багато років. Книга допоможе вийти із зони комфорту заради розвитку та зрозуміти, що ваші можливості безмежні.

Кожна книга зі списку може стати помічником у цьому та дозволить почуватися краще. А одне з досліджень показало, що читання знижує рівень стресу більш ніж на 60%. Якщо ж обрати книги про ментальне здоров’я, то можна не лише заспокоїтись в моменті, а й розібратися у природі тривоги та стресу, зрозуміти свої реакції та почати змінювати їх.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.


Щомісячна підтримка у 196 грн
Допомогти проекту одноразово

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].