«Нафтогаз» пропонує бюджетникам контракти на газ за фіксованою ціною


НАК «Нафтогаз України» пропонує бюджетним та релігійним організаціям середньострокові контакти із фіксованою ціною на газ – 13,7 грн за кубометр (із транспортуванням та ПДВ – 16,8 грн). Термін контракту – 15 місяців, до кінця 2022 року. Про це заявив очільник НАК Юрій Вітренко, повідомляє пресслужба компанії.


«Бюджетні організації можуть купувати газ у будь-яких постачальників. Але сьогодні значна частина постачальників або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 грн за кубометр, або ж взагалі відмовляється від зобов’язань за вже укладеними контрактами з нижчою ціною. Розуміючи потреби бюджетних установ, а також враховуючи соціальне значення та важливість безперебійної роботи цих установ, Компанія Нафтогаз виходить на ринок із пропозицією фіксованої ціни на наступні 15 місяців, на рівні, яка більш в два рази нижче поточної місячної ціни», – зазначив Юрій Вітренко.


Він додав, що в Україні немає державного регулювання цін на газ, а НАК «не є монополістом на ринку».


Крім цього, «Нафтогаз» пропонує виробникам тепла зміни до трирічних контрактів: обсяг газу, який вони потребують для тепло- та гарячого водопостачання бюджетних установ та організацій, зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ та транспортування).


Нагадаємо: місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали Меморандум: домовилися, що тарифи на тепло не зростатимуть протягом опалювального сезону.


Попри це бюджетні установи та частина населення все одно платитимуть підвищену ціну на газ. Бюджетники змушені купувати газ за ринковими цінами, а приватні домогосподарства – переплачувати за тарифом ПОН.