Китайські вчені проведуть дослідження зразків з банку крові в Ухані

Китайські вчені проведуть дослідження десятків тисяч зразків з банку крові в місті Ухані, де, як вважається, людина вперше заразився коронавірусів COVID-19, повідомляє CNN.

У лютому цього року група дослідників Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) визначила близько 200 тис зразків крові, в тому числі зібрані в останні місяці 2019 року, які можуть містити антитіла до нового коронавірус. Найперша зараження, про який достеменно відомо на даний момент, датується 8 грудня 2019 року, однак багато вчених вважають, що коронавірус поширювався серед людей вже в жовтні-листопаді.

Зразки зберігаються в Уханьского центрі крові. Як пояснили китайська влада, протягом двох років їх не можна було дослідити, бо вони могли знадобитися як доказ у судових процесах, пов’язаних з донорством крові. Скоро для зразків, узятих восени 2019 року, терміни зберігання почнуть спливати.

Представник Національної комісії охорони здоров’я Китаю повідомив, що зараз йде підготовка до дослідження, підкресливши, що воно почнеться після закінчення дворічного терміну.

Доцент епідеміології Колумбійського університету Морін Міллер в бесіді з CNN висловила впевненість, що в зразки “абсолютно точно будуть містити життєво важливі дані”. Вона закликала Китай допустити іноземних експертів до спостереження за процесом дослідження.

“Ніхто не повірить жодним результатами, про які повідомляє Китай, якщо не буде, принаймні, кваліфікованих спостерігачів”, – вважає Міллер.

Вільям Шаффнер, професор медичного факультету Університету Вандербільта, назвав дві можливі складнощі зі зразками крові: їх справжність та репрезентативність.

Він пояснив, що донорами зазвичай стають здорові люди, у яких COVID-19 з більшою ймовірністю протікає безсимптомно. Також Шаффнер висловився за те, щоб зразки були доставлені в Женеву чи інше нейтральне місце, щоб експерти ВООЗ могли провести незалежне дослідження.

У серпні Всесвітня організація охорони здоров’я розпочала міжнародні випробування трьох препаратів для лікування важких випадків COVID-19, які вже використовують для лікування інших хвороб: Артесунат (від важких форм малярії), Іматиніб (від деяких видів раку); Инфликсимаб (від деяких імунних розладів).