Хочуть підвищити боргову стелю: обидві палати Конгресу США підтримали законопроєкт для уникнення дефолту

Так конгресмени підтримали можливість збільшити ліміт держборгу США на $480 мільярдів до 3 грудня

Палата представників США слідом за Сенатом ухвалила законопроєкт, який дозволяє збільшити ліміт державного боргу країни до початку грудня та уникнути дефолту, що загрожував країні вже наступного тижня. Голосування в нижній палаті Конгресу США відбулося в вівторок, передає власний кореспондент “Укрінформу”.

Голоси законодавців розділилися, головним чином, за партійною ознакою – 219 проти 206. Таким чином, конгресмени підтримали можливість збільшити ліміт держборгу США на $480 мільярдів до 3 грудня, що, за оцінками американського Мінфіну, дозволить покрити видатки впродовж цього терміну.

Тепер законодавці матимуть трохи менше двох місяців для того, щоби напрацювати новий фінансовий законопроєкт, який враховуватиме інтереси усіх сторін.

Як повідомляв 5.UA, 8 жовтня 2021 року керівництво Демократичної і Республіканської партій Сенату США дійшли компромісу, який дозволяв уникнути дефолту країни 18 жовтня. У четвер сенатори проголосували законопроєкт про тимчасове підвищення ліміту, який був одразу переданий на розгляд Палати представників. Тепер документ має бути затверджений президентом США. Як заявили в Білому домі, президент Байден готовий це зробити, коли документ надійде йому на підпис.