Сьогодні Єврокомісія обговорить різке зростання цін на енергоносії

1

Згідно з розкладом на середу, опублікованим на сайті європейської відеослужби, де транслюють заходи ЄС, нараду заплановано на першу половину дня, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Минулого тижня єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, відповідаючи на запитання в Європарламенті, заявила, що в Єврокомісії перевіряють дані про можливі маніпуляції з цінами на газ у Європі.

"Знаю, що деякі з вас стурбовані тим, що, можливо, були маніпуляції на європейському ринку енергетики. Ці побоювання ми сприймаємо всерйоз і проводимо розслідування", – сказала вона, відповідаючи на запитання депутатів у Європарламенті.

"Згідно з нашими першими оцінками, Росія виконує всі довгострокові контракти, але при цьому – додаткових поставок не проводить", – додала вона.

Також читайте: "Нафтогаз" пропонує бюджетним установам контракти на газ по 16,8

Сімсон пообіцяла, що Єврокомісія представить "інструментарій" заходів, які можна вжити в короткостроковій і середньостроковій перспективах для вирішення проблеми високих цін на енергоносії.

Вона також закликала країни-члени ЄС розробити і реалізувати заходи адресної держпідтримки жителям і малому бізнесу, які найбільше постраждали від зростання цін на газ та електроенергію.

"Надання адресної підтримки споживачам, прямі виплати тим, хто найбільше схильний до ризику "енергетичної бідності", зниження податків на електроенергію… – усе це заходи, які можна дуже швидко вжити відповідно до законів ЄС", – заявила Сімсон.

За її словами, "безпосереднім пріоритетом має бути пом'якшення соціальних наслідків і захист вразливих домогосподарств", необхідно гарантувати, що енергетична бідність не погіршиться.

Вона також зазначила, що підприємствам можна надати державну підтримку.

Сімсон вважає, що взимку ціни на енергоносії залишаться високими, а знизяться вони навесні.