У МОЗ порадили школам перенести осінні канікули

Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пропонує Міністерству освіти і науки розіслати рекомендований лист про перенесення початку шкільних канікул. Тобто почати їх не 25-го жовтня, а 18.

«Це дозволить нам стримати в певних відсотках активний епідпроцес, який сьогодні зафіксований на території нашої держави», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За його словами, поки не відомо скільки можуть тривати осінні канікули в цьому році.

«Ми зараз говоримо про те, щоб наблизити канікули, а в подальшому будемо дивитися в залежності від епідситуації. Або будемо рекомендувати продовжити, якщо буде позитивна динаміка, або будемо приймати інші рішення. Все буде залежати від ситуації, яку будемо фіксувати …», – пояснив Ляшко.

Він уточнив, що навчальний процес безпосередньо пов’язаний з дедалі більшою кількістю контактів серед дорослого населення.

«Зазвичай канікули або призупинення навчального процесу призводить до як мінімум на 15% зниження захворюваності вже через 5 днів після прийняття цього рішення», – додав міністр.

В Україні школи можуть піти на карантин, навіть незважаючи на потрібну кількість вакцинованих працівників. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив умови.

В Україні продовжується стрімке погіршення епідситуації. Головний державний санітарний лікар Ігор Кузин розповів, що більше 98% госпіталізованих з коронавирусной хворобою в останні три місяці не були вакциновані.

У понеділок, 20 вересня, Кабінет міністрів прийняв рішення продовжити карантин в Україні до 31 грудня. Так, в країні до кінця року буде діяти загальнонаціональний карантин.

Більше половини українських школярів хотіли б навчатися очно, і вважають дистанційна освіта менш якісним, ніж в класах.

загрузка…