Верещук може очолити Міноборони замість Тарана

Депутатка від партії “Слуга народу” Ірина Верещук підтвердила чутки про те, що вона може очолити міністерство оборони замість Андрія Тарана. Вона зазначила, що справді має такі амбіції, а у фракції вже обговорювали її кандидатуру на цю посаду. Про це Верещук розповіла в програмі Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі.

«В мене немає “хочу” чи “не хочу”. Ми прийшли за плечима президента, але повинні брати на себе відповідальність», – заявила Верещук.

Вона додала, що сподівається на підтримку колег із фракції у разі подання її кандидатури президентом.

Також депутатка запевнила, що «звичайно готова» очолити відповідну посаду, адже має вищу військову освіту, а її чоловік – військовий. Також вона є матір’ю двох синів.

Зазначимо, що про амбіції очолити міністерство Верещук вже заявляла влітку. Тоді вона сказала, що має сили, аби очолити посаду міністерки.

“Я добре знаю, куди йду і розумію, який для мене це становитиме ризик – репутаційний, політичний і психологічний. Хтось мусить це робити”, – заявила вона.

Як повідомляло ZN.UA, ще влітку в уряді обговорювали ймовірність заміни міністра оборони Андрія Тарана і міністра юстиції Дениса Малюськи. На початку вересня інформацію про відставку Тарана підтвердили ще низка джерел. І хоча прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що чинний міністр перебуває на своєму місці, очільника міністерства ймовірно відправлять у відставку ще восени.

З липня у Міноборони немає двох ключових заступників міністра – щодо озброєння і щодо постачання. Олександра Миронюка та Ігоря Халимона звільнили з цих постів за корупцію, щодо них відкриті кримінальні справи, і весь цей час рішень ніхто не приймає. На думку колишнього радника Тарана Юрія Бутусова, такий стан справ є результатом того, що на посаді міністра оборони працює Андрій Таран, призначений «не в інтересах армії, а в інтересах глави офісу президента Андрія Єрмака». Сам Бутусов звільнився в травні через те, що «міністр не реагував на елементарні проблеми армії».