Талібів допустили до розподілу гуманітарної допомоги для Афганістану

У G20 погодилися залучити талібів до розподілу допомоги для Афганістану. Але відзначається, що це не дозволить домогтися політичного визнання талібів.

Як повідомляє The Guardian, агентства з надання допомоги, такі як Міжнародний комітет порятунку, заявляють, що Афганістан перебуває на межі «гуманітарної кризи», оскільки його виживання на 75% залежало від іноземної допомоги, а відтоді як таліби захопили владу в серпні, підтримка припинилася. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що країна знаходиться в переломному моменті.

Раніше представник Афганістану відмовився виступати на Генасамблеї ООН. Постійний представник Афганістану при ООН Гулам Ісаксай, призначений попереднім урядом, за графіком повинен був виступити в понеділок.

Поставлений талібами новий ректор Кабульського університету Мухаммад Ашраф Гайрат заборонив жінкам в ньому вчитися і працювати. Каже що тимчасово, поки в вузі не встановлять «справжній ісламський порядок».

Афганський рух Талібан після захоплення влади в Афганістані вирішив розібратися з конкурентами з «Ісламської держави», почавши проти них військову операцію.

Делегація США і представники вищої ланки «Талібану» провели перші переговори з моменту, коли Сполучені Штати і союзники остаточно покинули територію Афганістану. У Держдепі зазначили, що зустріч делегацій проходила 9-10 жовтня в Досі, в Катарі.

загрузка…