“Нафтогаз” пропонує бюджетним установам контракти на газ по 16,8

1

Про це повідомили в пресслужбі компанії, інформує Цензор.НЕТ.

Контракт укладається на термін 15 місяців – до кінця 2022 року. Ця пропозиція значно нижча за поточні спотові ціни на газ", – заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Він зазначив, що бюджетні організації можуть купувати газ у будь-яких постачальників. Але сьогодні значна частина постачальників або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 грн за кубометр, або взагалі відмовляється від зобов'язань за вже укладеними контрактами з нижчою ціною.

Читайте також: Газу в українських сховищах вистачить для потреб населення і об'єктів соцсфери, – заступник голови ОП Тимошенко

Вітренко додав, що в Україні немає державного регулювання цін на газ, а НАК "Нафтогаз України" не є монополістом на ринку. "Ми працюємо в ринкових умовах, і ми ринковим чином пропонуємо нашим клієнтам зручний для них продукт – контракт на 15 місяців з фіксованою ціною", – заявив він.

"Нафтогаз" очікує, що цей середньостроковий продукт користуватиметься попитом серед релігійних і бюджетних організацій, яких в Україні налічується понад 7,5 тис.

Нагадаємо, раніше Закарпаття і Хмельниччина, а також місто Івано-Франківськ оголосили надзвичайну ситуацію через можливий зрив опалювального сезону: постачальники там не хочуть подавати газ в об'єкти соціальної інфраструктури за цінами, про які домовилися до подорожчання.. Заступник голови ОП Тимошенко стверджує, що газу в українських сховищах вистачить для побутових споживачів і бюджетних організацій, а паніку нібито роздмухують штучно.