Щеплення на 90% скорочує ризик госпіталізації та смерті у разі зараження COVID-19, – дослідження

1

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомляють французькі ЗМІ із посиланням на дослідження медичної групи Epi-Phare, що працює з урядом Франції.

Дослідникам вдалося встановити, що через 14 днів після отримання другої дози вакцин щепленим на 90% менше загрожує ризик потрапити до лікарні або померти у разі зараження коронавірусом. При цьому значний захисний ефект спостерігається і у випадку зі штамом "Дельта" – 84% для осіб від 75 років і старше і 92% для людей віком 50-75 років.

ЗМІ уточнюють, що це дослідження, яке приділяло увагу запобіганню тяжкому перебігу COVID-19, підтверджує дані про ефективність вакцинації зі США, Великої Британії та Ізраїлю. Однак дослідники у Франції заявляли, що їхня робота є безпрецедентною за масштабами.

Дослідники проаналізували дані, зібрані з грудня 2020 року, коли у Франції стартувала кампанія з вакцинування. Фахівці порівняли інформацію щодо 22 млн осіб старше 50 років – 11 млн вакцинованих і 11 млн тих, хто не отримував вакцину. Експерти сформували "пари" вакцинованих і невакцинованих – одного віку, статі, місця проживання, і простежили їхнє життя з моменту отримання

Читайте на "Цензор.НЕТ": Через пів року ефективність вакцини Pfizer проти COVID-19 падає вдвічі, – дослідження

Дослідження стосується вакцин Pfizer / BioNtech, Moderna і AstraZeneca.

Як зазначають ЗМІ, результати наукової роботи також змушують припустити, що за п'ять місяців – у межах хронологічних рамок цього дослідження – ступінь отриманого від вакцини захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 не знижувалася.