Нова хвиля COVID-19 прийшла в Україну раніше, ніж очікувало МОЗ

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що теперішня хвиля коронавірусу почалась у країні раніше, ніж прогнозувало МОЗ.

Спалах COVID-19 сьогодні за інтенсивністю наближається до показників осені 2020 року, зазначив очільник МОЗ в інтерв’ю Голос Америки.


Віктор Ляшко
Міністр охорони здоров’я України

«Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях, і ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020-го року і весни 2021-го. Але зараз ми бачимо, що Чернівецька область, яка найперша “загорілась” в новій хвилі, вже стабілізувалася. А от східні та південні області дають приріст. Зокрема, Херсонщина, яка дві хвилі пройшла, не виходячи із жовтого рівня, навіть у помаранчевий не потрапляла… Зараз вона одна із перших, яка може наблизитись до червоного рівня»

Міністр наголосив, що нова циркуляція вірусу шукає імунонезахищених людей – невакцинованих та тих, хто не хворів на коронавірус.  Ляшко додав, що сьогодні 95% усіх виявлених випадків заражень коронавірусом в Україні припадають на штам «Дельта».

За прогнозами науковців КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського, нова хвиля  COVID-19  може бути стрімкішою, але коротшою проти торішньої. У НАН теж очікують, що новий спалах коронавірусу може пройти швидше, але матиме більш руйнівні наслідки.

загрузка…