Заарештованими за шпигунство у Болгарії виявилися член Російської академії наук Зоненко, його дружина і син

Повідомляється, що суд призначив найсуворішу міру запобіжного заходу трьом іноземцям – відомому вченому-зброяру, члену Російської академії наук доктору Сергію Зоненку, а також його дружині Ользі та їхньому синові Веніаміну (вони є громадянами Литви), передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

Адвокати домагалися зміни запобіжного заходу на домашній арешт або підписку про невиїзд, але суд відмовив, адже є побоювання, що фігуранти можуть приховати або знищити докази. Крім звинувачення в шпигунстві, їм пред'явили звинувачення в незаконному доступі до комп'ютерної інформації, за це їм загрожує до двох років в'язниці.

1

Зоненко переїхав до Болгарії вісім років тому з усією родиною і працював за трудовим договором на збройовому заводі Арсенал. Він керував напрямком "кумулятивні боєприпаси", а його дружина була дизайнеркою на заводі.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Росіянина і двох литовців затримали в Болгарії за підозрою у шпигунстві

Сім'ю Зоненка затримали 5 жовтня після повідомлення Арсеналу про зникнення прототипів і документації розробок для спецпризначенців. Трьох іноземців затримали на КПП, коли вони намагалися покинути територію країни. В машинах вченого, його дружини і сина знайшли предмети і документи, що містять конфіденційну інформацію про приватну компанію.

На рахунку у 60-річного російського вченого – дев'ять патентів. Він зробив безліч розробок, в тому числі в галузі кумулятивних снарядів. До переїзду в Болгарію він працював у відомій російській компанії з виробництва сучасних боєприпасів.

Арсенал – приватна компанія, яка є найдавнішим виробником вогнепальної зброї та боєприпасів в Болгарії. Арсенал веде міжнародну торгівлю зброєю. В 2016-му уряд Болгарії включив завод до переліку 11 стратегічних підприємств військово-промислового комплексу країни.