ФБР викрило шпигуна у Військово-морських силах США

Федеральне бюро розслідувань США спіймало інженера-ядерника ВМС країни  Джонатана Тоебі  та його дружину на продажу секретної інформації про атомні підводні човни. За іноземного агента-покупця видавав себе співробітник ФБР.

Джонатана Тоебі і його дружину Дайану заарештували у суботу після того, як ті заклали у схованку карту пам’яті із секретними документами, передає Reuters.

До цього Тоебі  у 2020 році відправив пакет з даними обмеженого доступу в іноземну країну, а пізніше почав продавати секрети за десятки тисяч доларів в криптовалюті агенту ФБР під прикриттям.

У ході «співпраці» з фейковим іноземним агентом Тоебі сховав карту пам’яті з документами про атомні реактори підводних човнів в половинці бутерброда з арахісовим маслом в схованці в Західній Вірджинії, а його дружина стежила за обстановкою. На карті пам’яті містились дані щодо елементів конструкції, робочих параметрів і експлуатаційних характеристик реакторів підводних човнів класу «Вірджинія».

Подружжю були пред’явлені звинувачення в змові та передачі даних обмеженого доступу.

Нещодавно у Болгарії суд 9 жовтня заарештував російського вченого-зброяра, члена Російської академії наук доктора Сергія Зоненка, а також взяв під варту його дружину Ольгу і сина Веніаміна. Їх затримали за підозрою у шпигунстві.

загрузка…