Ексглава ДАБІ часів Януковича і син ексспікера Ради Рибак заявив про крадіжку $2 млн, зашитих у стелю в 2014 році

Відповідну справу розглядає Обухівський суд Києва, куди подружжя подало позови на суму 55 мільйонів гривень, повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на матеріали суду, передає Цензор.НЕТ.

Як стверджує Рибак, у 2014 році він зняв з рахунку в "Укргазбанку" 1,5 мільйона доларів, отримані від продажу нерухомості, частину з них витратив, а залишок – 900 тисяч доларів – вирішив заховати в стелі між лазнею і кімнатою відпочинку.

Для цього він викликав робітників, сказавши, що хоче виправити дефект на стелі. Під час обіду робочих Рибак, за його словами, сховав у стелю 900 тисяч доларів у сміттєвих пакетах. Ще 1,1 мільйона доларів туди ж поклала його дружина Ірина Фріденталь – дочка бізнесмена з Донецька Михайла Фріденталя.

Також читайте: "Справа Межигір'я": ВАКС заочно заарештував Януковича

Пообідавши, робітники зашили стелю гіпсокартоном і пофарбували. Потім, у липні 2014 року Рибак із сім'єю поїхав на відпочинок, а будинок залишив на домоправителя, у якого були ключі від усіх приміщень.

1

Коли Рибак повернувся, домоправитель припинив роботу, пославшись на те, що нібито пішов у "запій". Звільнившись, чоловік почав відпочивати в ОАЕ та інших країнах, купив новий Volkswagen, хоча офіційно ніде не працював, а до цього скаржився на безгрошів'я.

У жовтні 2016 року Рибак вирішив дістати гроші зі схованки і знову покликав робітників. Ті розшили стелю, але грошей там не виявилося. Експерти, яких викликав Рибак, визначили, що стеля була повністю розібрана і потім зібрана знову.

У листопаді 2018 року допитаний охоронець будинку зізнався, що домоправитель попросив відкрити будинок і спостерігати у дворі, щоб ніхто не побачив, як він краде гроші. Пізніше він заплатив охоронцеві 0,5 мільйона доларів за зберігання таємниці.

Охоронець продовжив працювати в будинку. Він купив машину, квартиру в Обухові, землю в Грузії і подарунки родичам. Решту 235 тисяч доларів він зберігав в оглядовій ямі гаража і на горищі в будинку його матері. Пізніше він віддав ці гроші слідчим.

Охоронець і колишній домоправитель Рибака отримали підозри. Як наголошується, суд надав доступ адвокату до декларації Рибака за 2010-2014 роки в ДАБІ. За словами адвоката, водночас не було надано жодного доказу про володіння Рибаком або його дружиною заявленою сумою коштів.

Також дивіться: Зеленський потролив Януковича: Рівненщина подарувала нам 1-го президента, Чернігівщина – 2-го. Сумщина – 3-го, Донеччина – Бикова і Бубку. ВIДЕО

Як відомо, Олександр Рибак з 2010 по 2014 рік був головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ліквідована й розформована у вересні 2021 року). Чиновник – родом з Донецька. Його батько, Володимир Рибак, був головою Верховної Ради в 2012-2014 роки.

У жовтні 2014 року СБУ повідомляла, що відкрила справу про незаконну реєстрацію дозвільних документів у сфері будівництва, в якій фігурували Олександр Рибак і начальник ДАБІ в Києві Сергій Кучер. Їхньою метою було отримання прибутку $50 млн. Крім того, в 2013 році ЗМІ писали, що компанія Фріденталя заробляла на експертизі проєктів будівництва, коли главою ДАБІ був Олександр Рибак.