На Рівненщині розпочинається обов’язкова вакцинація від поліомієліту всіх дітей до 5 років

поліомієліт

Також комісія заборонила невакцинованих дітей допускати до навчальних закладів області

Відсьогодні на Рівненщині розпочинається обов’язкова вакцинація від поліомієліту усіх дітей до 5 років включно. Не залежно від того, чи були раніше вони вакциновані, чи ні. Про це повідомляє “5 канал”.

Перший етап стосується села, де живе півторарічна дівчинка, яку паралізувало від поліомієліту. Він триватиме майже два тижні. Під час наступних трьох етапів вакцинації – впродовж 90 днів – від поліомієліту щепитимуть усіх дітей Рівненщини дошкільного віку. Вакцини вистачить, запевнили в ОДА.

Нагадаємо, також комісія заборонила невакцинованих дітей допускати до навчальних закладів області. Освітяни зобов’язані передбачити для них інші форми навчання.

Як відомо, 5 жовтня на Рівненщині унаслідок поліомієліту паралізувало півторарічну дитину. Дівчинка не вакцинована. Її батьки свідомо відмовилися від обов’язкових щеплень через релігійні переконання. У старших шістьох дітей родини теж підтверджений поліомієліт. Однак гострих симптомів у них немає.

Комісія оцінила таку ситуацію як надзвичайну обласного масштабу. За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, штам поліомієліту, зафіксований на Рівненщині, – має афгансько-пакистанське походження.