Вишивка волоссям, оренда костюма міського божевільного: у мережі запрацювала платформа дивних послуг (Відео)

Кришечка "5 каналу"

“5 канал” також придбав собі одну з таких послуг

Арт-масаж обличчя, оренда костюма міського божевільного чи вишивка волоссям. А ще – прогулянка містом наосліп чи арт-барбекю. Таке пропонують художники на “платформі дивних послуг”. Що це за сайт і яку послугу обрала знімальна група “5 каналу” – дивіться у відео.

Оренда костюма міського божевільного, замальовки сновидінь та годинна прогулянка містом наосліп. А ще читання на ніч чи вишивка волоссям. Такі чудернацькі пропозиції почали ширитися інтернетом. Їх виклали на сайті, який назвали платформа дивних послуг. Однією з пропозицій зацікавилася знімальна група “5 каналу” і зв’язалася з автором.

“Хочеться щось запропонувати простому українцю, який не має великих фінансових ресурсів, але хоче мати якийсь шматочок мистецтва від сучасного художника”, – зазначив художник Євген Коршунов.

Це – Євген Коршунов. На сайті пропонує записати відеопораду на побутову чи особисту тему, намалювати картину під керівництвом замовника чи розписати кришечку для консервації.

“Це ж класно, якщо людина  цією кришечкою буде закривати консервацію, берегти її. Або може просто її на стіну повісити”, – каже Євген Коршунов. 

Журналісти спробували намалювати “5 канал”. Що в нас люблять, чим прикрашають парки, міські простори – сердечками. Тепер у “5 каналу” є своя ексклюзивна кришечка для консервації. На платформі така послуга коштує 20 доларів. Це приблизно 525 гривень.

Та чи користувалися б послугами з платформи – запитали пересічних українців. Ті кажуть, що це цікаво, але користуватися б навряд чи стали.

Ідея створити проєкт виникла майже торік. Розповідає ініціаторка платформи Леся Кульчинська. Мовляв, усе, щоби митці могли монетизувати свої таланти.

“Ці послуги не орієнтовані ні на яку конкретну потребу. Вони швидше походять від бажання автора. Вони не можуть бути тиражовані”, – розповіла ініціаторка платформи Леся Кульчинська.

Проєкт реалізували у співпраці з німецьким культурним центром “Ґете-Інститут в Україні”. Сайт став частиною міжнародного проєкту “beuys on/off”, присвяченому сторіччю німецького митця Йозефа Бойса. 

“Ми хочемо в такий спосіб через цю платформу популяризувати дух того, що говорив Йозеф Бойс, зокрема, що кожна людина – це художник. А також прагнемо надихнути українських художників на те, щоби вони показали суспільству, якою цінною є їхня діяльність”, – каже директор німецького культурного центру “Ґете-Інститут в Україні” Фабіан Мюльталер.

Щодо цін – приміром, 150 гривень коштує сантиметр квадратний вишивки вашим волоссям. А за дві доби прокату костюма міського божевільного доведеться викласти 500 гривень.

Аліна Бурцева, Артур Волосов, Василь Кобець, Олександр Степанов, “5 канал”

Читайте також: Можуть позаздрити найкращі музеї світу: на Запоріжжі відкрилася експозиція унікальних скіфських скарбів