У МОЗ розповіли, як захиститися від медіанасилля та інформаційного стресу

1

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на пресслужбу відомства.

Відзначається, що медіанасилля – це візуальне зображення агресивних дій з боку однієї людини (або схожого на нього персонажа) щодо іншої. Основними можливими наслідками впливу медіа, кіно і відеоігор є підвищення рівня агресії, тривожності, страху за власне життя, нормалізація насильства.

"Інтенсивні інформаційні потоки можуть спричиняти стрес та підвищення рівня тривожності. Психологи навіть виділяють окремий його вид – інформаційний, – джерелом розвитку якого є зовнішні повідомлення. Серед основних ознак того, що ви перебуваєте в стані інформаційного стресу, можуть бути: головний біль, невмотивована агресія, втрата зосередженості, занепад загальних сил, постійна потреба стежити за інформаційними подіями, страх перед майбутнім, невпевненість у собі, роздратування", – зазначають у МОЗ.

Читайте також: Цього року ми почнемо розмову про медіаграмотність, щоб на рівні споживача почати відрізняти фейки, – Ткаченко

Психологи рекомендують мінімізувати споживання новин про теракти, погіршення економічного становища, безробіття, фінансової нестабільності і т.і. Вони радять брати об'єктивні дані з різних джерел і інформаційних ресурсів. Зокрема, рекомендують дотримуватися наступних правил інформаційної гігієни:

– перевіряти джерела інформації,

– бути критичним до новин, які швидко поширюються,

– враховувати стилістику, написання новини,

– утримуватися від поширення інформації, якщо прочитали тільки заголовок.

Читайте також: Зеленський про "розкол" в Україні: Армія показала, що ззовні ворог розвалити країну не може. Подивимося, чи зможемо ми не зруйнувати державу зсередини

"Варто пам'ятати: ми не можемо повністю відмежуватися від негативних новин або спотвореної інформації, однак попередити медіанасилля можна, споживаючи достовірну, доказову і реальну інформацію", – підсумували в міністерстві.