У ВООЗ сподіваються, що скоро людство подолає 60% шляху в боротьбі з пандемією коронавірусу

1

Про це заявила головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Сумья Свамінатан в інтерв'ю швейцарській газеті SonntagsBlick, передає Цензор.НЕТ з посиланням на hromadske.

Журналісти запитали в неї, на якій стадії зараз перебуває людство, якщо порівнювати пандемію з марафоном. На що Свамінатан відповіла: " Сподіваюся, що ми скоро подолаємо 60% маршруту. Однак не виключено, що нам доведеться подолати ще безліч перешкод" .

Тому, додала головна наукова співробітниця ВООЗ, прогнозувати терміни завершення пандемії поки що зарано.

Читайте також: Епідзонування України: кількість областей у "помаранчевій" зоні зросла до 16. ІНФОГРАФІКА

"Було б передчасно говорити, що ми скоро це (пандемію – ред.) подолаємо, це не так. Для цього занадто багато залишається невідомих. Зокрема, несподівана поява нових варіантів (штамів коронавірусу – ред.) " , — зазначила Свамінатан.

Представниця ВООЗ зауважила, що в деяких частинах світу більшість населення вже вакцинована: від 70 до 80%. Натомість в інших частинах світу, наприклад, на африканському континенті, менш як 4% населення повністю щеплені.

" Що більше ми будемо миритися з цією ситуацію, то більший ризик появи нових штамів. Ось чому ВООЗ закликає використовувати всі наявні дози вакцин для збільшення рівня вакцинації у всьому світі", – додала вона.

Читайте також: Для вакцинації проти COVID-19 40% населення світу потрібно зібрати 8 млрд доларів, – генсек ООН Гутерріш