Знаменитий міст з казки про Вінні-Пуха продали на аукціоні в Англії – скільки виторгували за артефакт (Відео)

Міст Вінні Пуxа

Дерев’яній переправі, яку змальовував письменник Алан Мілн, уже 115 років

Знаменитий міст із казки про Вінні-Пуха продали на аукціоні в Англії. Дерев’яній переправі 115 років і саме вона з’явилася в ілюстраціях до книжки, а згодом і в мультфільмі про пригоди ведмедика. Чим відомий міст і скільки виторгували за легендарний артефакт – знає Христина Катарина.

Таких дерев’яних місточків в Англії десятки. Та цей особливий. Саме його змальовує письменник Алан Мілн у книзі про Вінні-Пуха. На цій переправі герої казки збиралися грати в Дурниці – кидали у воду палички та шишки. Чия першою пропливе під мостом – той і виграв. 

Як і більшість речей та подій у книзі, забава на дерев’яному мосту також запозичена з реального життя. Її автор оповідань вигадав разом зі своїм сином – Крістофером Робіном. До слова, сам хлопчик став прототипом однойменного героя казки. Міст, про який ідеться у книзі, звели у 1907-му. А в 1979-му син письменника – Крістофер Робін – офіційно перейменував його на Пуховий міст, або ж Міст для гри в Дурниці. Переправа стала настільки популярною серед шанувальників Вінні, що почала руйнуватися від навали туристів. Наприкінці 90-х спорохнявілий міст зняли й замінили новим. І навіть нині – через сто років після виходу знаменитої книжки – місцеві дітлахи грають на ньому в улюблену гру Вінні-Пуха.

Оригінальний місток, яким колись гуляли Алан Мілн із сином, передали на зберігання до лісового центру. Там він і пролежав весь цей час – допоки його не відреставрував за свої кошти місцевий тесля. 

“Ось це оригінальна дошка, а цю ми замінили і прибили її поруч зі старою. Її витесали з дерева, яке росло тут кілька сотень років. Тобто частково цей міст навіть давніший за початковий і старіший за самого Крістофера Робіна”, – розповів тесляр Майк Вестфал.

Оновлений міст Вінні-Пуха  виставили на аукціон. За нього сподівалися вторгувати до 60-ти тисяч фунтів, а вийшло – вдвічі більше. Легендарний місток пішов із-під молотка за понад 130 тисяч фунтів стерлінгів. Ім’я щедрого покупця поки що тримають у таємниці.  

Христина Катарина, “5 канал”

Читайте також: 80-річне шотландське віскі від Gordon& MacPhail виставили на аукціон у Британії.