У Києві двоє волонтерів відкрили реабілітаційний центр для їжаків (Відео)

Їжаки

Волонтери опікуються і дорослими їжаками, і новонародженими

Єдиний в Україні реабілітаційний центр для їжаків. Принаймні так його називають двоє зооволонтерів. Вони не тільки допомагають хворим їжакам, а й знаходять їм домівки, якщо ті стають геть ручними. Свій центр волонтери відкрили у звичайній квартирі в Києві. А коли підопічних побільшало – вирішили розділити обов’язки: один опікується – дорослими, інший – допомагає новонародженим. Як же працює реабілітаційний центр для їжаків – знає журналістка “5 каналу” Катерина Ментус.

Ось цього їжака киянка Тетяна знайшла у себе на подвір’ї, коли поверталася додому з роботи. Той заплутався в пакеті.

“Я спочатку подумала, що він не живий, але потім побачила, що він рухається вже і вирішила забрати його додому, подивитися, що з ним. Вдома він трошки ожив, але в нього там були зчисані колючки в області шиї і він здається дихав з хрипами”, – каже киянка Тетяна Воловик. 

На реабілітацію тварину вирішила віддати знайомому Кирилу. Той уже 4 роки роки допомагає їжакам. Ветеринарної освіти не має,  навчався всьому сам поступово. Кирило розповідає: допоміг понад сотні їжаків. 

“Бувають різні їжаки, бувають їжаки просто заслаблені, бувають їжаки погризені псами, бувають їжаки яких збила чи переїхала машина, різні випадки”, – розповів засновник реабілітаційного центру для їжаків Кирило Талер.. 

Центр – це притулок  не для розведення, а для порятунку та реабілітації. Тому всіх їжаків, які можуть жити у природі, випускають. Але бувають винятки. 

“Наприклад, ще бувають їжаки, які не виживуть в природі: сліпі, без зубів, без лапки – у такому випадку я прилаштовую їжаків по домівках”, – каже Кирило Талер.

Кирило доглядає лише дорослих їжаків. Нині має двох. Цього звати Шиня, він уже пройшов реабілітацію та найближчим часом його випустять у природу. А ось такими геть маленькими опікується напарниця Кирила. Нині доглядає вісім маленьких їжаченят.

Однією з перших була Арі. Її знайшли на дитячому майданчику, ще зовсім маленькою. Їжаченятко замерзло та було дуже худим. Соломія віднесла Арі до ветклініки, де їй приписали антибіотики. 

“Ми звернулися до ветклініки, бо вона була застуджена дуже сильно, і далі я вже вигодовувала суміщщю, постійно, кожні дві години вона лежала на грілці обов’язково, бо їх треба дуже добре зігрівати. Дуже повозилися з нею, щоб зараз вона була така гарнюнічка”, – каже засновнция реабілітаційного центру Соломія Ураган. 

Їжаки приносять величезну користь насамперед садівникам та городникам. Колючі тварини знищують отруйних гадюк та захищають від комах. 

“Їжак це корисна тварина, вона потрібна. Їжак дуже полюбляє харчуватися комахами різноманітними, зокрема тими, які можуть нашкодити, це наприклад слимак, це мокриці, це різноманітні равлики можуть бути, а також їжаки дуже полюбляють мишей”, – каже дослідниця столичного зоопарку Оксана Мороз. 

Телефони Кирила та Соломії можна знайти в групах із порятунку тварин у Фейсбуці. А в найближчих планах засновників відкрити повноцінний центр допомоги їжакам

Катерина Ментус, Ігор Костюк, Богдан Чаргазия “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, у Дніпрі іноземка викупила в селян корову й порося, яких хотіли пустити на м’ясо. Обох тварин планувала оселити в орендованій квартирі.