Уряд дав прогноз на зростання ВВП України у 2021 році

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує зростання ВВП України на рівні 4% за підсумками 2021 року. Проте нова хвиля COVID-19 може перешкодити такому сценарію.

Оптимістичний прогноз на зростання економіки базується на стабільно зростаючому споживчому попиті, середній зарплаті понад 500 доларів, збільшенні інвестицій до рекордного за 4 роки показника, а також рекордному врожаю та зростанні аграрного сектора, заявив глава уряду у соцмережах.


Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України

«Ми очікуємо, що цього року зростання ВВП складе близько 4% і це означатиме, що Україна відіграла падіння економіки внаслідок коронакризи. Єдине, що може перешкодити цьому сценарію – це чергова потужна хвиля коронавірусу, через яку доведеться вводити додаткові карантинні обмеження»

Тим часом Світовий банк прогнозує, що зростання ВВП України у 2022 складе 3,5%, а у 2023 – 3,7%.Прогноз на 2021 рік лишився незмінним на рівні 3,8%.

Раніше прем’єр Шмигаль заявив, що українську економіку в 2022 році очікує найбільший стрибок вгору за останні 10 років. ВВП країни повинен вирости приблизно на 4%. Економіка України почала відновлюватися після кризи.

За розрахунками Міністерства економіки ВВП України за сім місяців 2021 року збільшився на 2,1% проти падіння на 6,1% 2020 року.

загрузка…