Канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про відставку на тлі корупційного скандалу

Канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про відставку на тлі корупційного скандалуКанцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про відставку на тлі корупційного скандалу
Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц

Фото: REUTERS


Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц на тлі корупційного скандалу заявив, що йде у відставку. Про це повідомляє BBC.


«Зараз нам потрібні стабільні умови. Тому, аби вийти з тупикової ситуації, я хочу запобігти хаосу та забезпечити стабільність», – сказав Курц.


Він запропонував на посаду канцлера міністра з європейських і закордонних справ Александера Шалленберґа. Водночас Курц планує і надалі очолювати консервативну «Австрійську народну партію» (ÖVP) та стати її лідером у парламенті.


Раніше австрійська прокуратура заявила, що проводить розслідування щодо Курца та ще дев’ятьох осіб, підозрюваних у корупції. Курц заперечує звинувачення у тому, що він нібито використовував урядові кошти для фінансування рекламних оголошень в одній з австрійських газет – в обмін на публікацію опитувань, вигідних для його партії. 


Цього тижня з вимогою відставки канцлера виступили три опозиційні партії – Соціал-демократична партія Австрії, ліберальна «Нова Австрія» і правопопулістська Австрійська партія свободи.