Естонський підприємець і співвласник “SkyMall” володіє бізнесом в окупованому Криму – ЗМІ

ТЦ

Медійники стверджують, що отримали інформацію від українських спецслужб

Естонський підприємець і співвласник “SkyMall” Гіллар Тедер володіє бізнесом в окупованому Криму. Про це йдеться у розслідуванні журналістів проєкту “Крим. Реалії”.

За їхньою інформацією, бізнесмен побудував у 2014 році торговельний центр “Южная галерея” і в обхід санкцій ЄС продовжує роботу ТРЦ.

Медійники стверджують, що отримали інформацію від українських спецслужб. З робочого листування Тедера роблять висновок, що естонець намагався приховати свій бізнес на півострові та залучитися підтримкою російського державного банку “ВТБ” для фінансування свого бізнесу. На прохання журналістів прокоментувати причетність до майна в окупованому Криму поки що не відповів.

Натомість у минулих інтерв’ю Крим.Реалії Гіллар Тедер неодноразово згадував, що у нього відібрали ТРЦ “SkyMall” в Києві. Підприємець також володіє торговельними центрами у Запоріжжі та Кривому Розі. 

Ініціювати розслідування Євросоюзу щодо порушення Тедером санкцій у Криму має Естонія. Так проєкту Крим.Реалії пояснили в представництві ЄС в Україні.
В Україні кримінальних проваджень щодо естонського бізнесмена не було. Про це журналістам повідомили в офісі генпрокурора та в СБУ.

Як повідомляв 5.UA, журналісти “Схем” оприлюднили резонансне розслідування, яке стосується видачі 60 мільйонів доларів кредиту фірмам бізнесмена, чия компанія, імовірно, веде діяльність на окупованій частині Донеччини (ОРДО) і сплачує податки окупаційній владі.