«Кримська платформа» стала ударом по Путіну – МЗС України

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що «Кримська платформа» сильно вдарила особисто по президенту РФ Владіміру Путіну.


Дмитро Кулеба
Глава МЗС України

«Кримська платформа – це дуже сильний удар особисто по президенту Путіну. Тому його емоційна реакція нам зрозуміла і ми нею задоволені. Це означає, що ми робимо правильну і добру справу»

Міністр закордонних справ в інтерв’ю ТСН додав, що попри невдоволення Кремля, Туреччина продовжує підтримку «Кримської платформи», і це продемонстрував візит до України очільника МЗС Туреччини.

«Під час візиту до Львова Мевлют Чавушоглу неодноразово публічно і непублічно на переговорах підтвердив, що Туреччина не тільки залишиться одним з найактивніших учасників “Кримської платформи”, а й готова разом з нами переконувати ті країни, які ще не приєдналися до декларації “Кримської платформи”, щоб вони це зробили. Думаю, це найкраща відповідь на спроби Росії продемонструвати Туреччині своє невдоволення», – пояснив український дипломат.

Нагадаємо, 23 серпня 2021 у Києві відбувся інавгураційний саміт Кримської платформи. У зустрічі взяла участь рекордна кількість учасників – 46 країн. Серед них представники США, всі члени ЄС, Грузії, Молдови, Туреччини, Північної Македонії, Австралії, Нової Зеландії, Японії, Канади, Ісландії. Зокрема, дев’ять президентів, чотири прем’єр-міністри, 14 голів МЗС, а також інші політики і посли. У саміті взяли участь всі країни ЄС і НАТО, країни G7 у повному складі та країни нормандського формату, за виключенням РФ.

Учасники саміту підписали Спільну декларацію, в якій підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, та закликали РФ до участі в діяльності Кримської платформи.

Верховна Рада на позачерговій сесії 23 серпня ухвалила звернення, в якому закликала світ посилити міжнародне співробітництво у рамках Кримської платформи для звільнення тимчасово окупованого півострова.

Тим часом міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав саміт Кримської платформи «порожньою русофобською акцією».

А представник російського МЗС Марія Захарова зазначила, що Росія розглядає участь окремих країн і міжнародних організацій у Кримській платформі, як посягання на свою територіальну цілісність. У відомстві анонсували наслідки для деяких держав, які підтримали та відвідали саміт.

Представництво президента України в АР Крим заявило, що нещодавній арешт ФСБ РФ заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова, пов’язане з його участю в саміті Кримської платформи.

Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Сергій Кислиця закликав держави, які не змогли прийняти рішення про участь в інавгураційному саміті «Кримської платформи» 23 серпня, приєднатися до Декларації, підписаної за підсумками саміту.

загрузка…