Кличко відкрив Дні Києва в Лейпцигу та виступив з промовою про демократію

Кличко і дипломати

Він подякував європейським партнерам за допомогу і підтримку європейського вибору України

Мер Києва Віталій Кличко, разом з мером Лейпцига Буркхардом Юнгом, відкрили Дні Києва в Лейпцигу, присвячені 60-річчю побратимства і співпраці двох міст. Розпочали відзначення з презентації фотовиставки “Демократія київських вулиць” про повсякденне життя української столиці. На неї прийшло і багато українців, що мешкають в Лейпцигу.

“Ми вдячні нашим німецьким партнерам і друзям. За співпрацю, за їх підтримку і допомогу. Київ переймає найкращий досвід Лейпцига в муніципальному управлінні, впровадженні стандартів європейської демократії і реформ. Зокрема, це стосується розвитку системи смарт-сіті, втілення принципів первинної демократії, економічної та культурної співпраці”, – підкреслив Віталій Кличко.

Буркхард Юнг зазначив, що Київ – європейське місто. І партнерство Лейпцигу та Києва – це співпраця двох європейських міст.

“Ми прагнемо і будемо розвивати цю співпрацю – в економіці, місцевому самоврядуванні, в культурних і спортивних проектах, туризмі”, – сказав мер Лейпцигу.

Кличко і Юнг, який також очолює Асоціацію міст Німеччини, обговорили і питання децентралізації влади і розвитку місцевого самоврядування.

Буркхард Юнг наголосив на важливості розвитку місцевого самоврядування і широких повноважень місцевих громад, бо це є і ознакою демократичного шляху розвитку держави.

Про втілення реформи децентралізації Кличко говорив у Лейпцигу і зі спецпосланником уряду Німеччини з питань децентралізації, колишнім прем’єр-міністром Саксонії, Георгом Мільбрадтом.

Також сьогодні ввечері Віталій Кличко виступить з промовою про демократію з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР.

Він підкреслив, що Україна та Східна Німеччина (колишня НДР) мають спільний історичний досвід як країни, що впродовж багатьох років перебували під тоталітарним режимом. І обидві держави пережили політичні потрясіння та вибороли своє право на свободу й демократію.

“Ми, українці, ніколи не полишали прагнення жити у своїй, незалежній, справді демократичній і вільній державі. За реалізацію цього ідеалу віддали життя мільйони моїх співвітчизників – жертви політичних репресій, голодоморів та війн. Українських патріотів катували в тюрмах, морили голодом, розстрілювали… Мій народ заплатив високу ціну за незалежність своєї держави. За право будувати в ній демократію. Будувати країну, в якій ми мріємо жити, – сказав Кличко. – Ви знаєте: я – колишній боксер. І присвятив спорту більшу частину свого життя. І я можу сказати, що бокс та демократію об’єднує одна найважливіша річ – без бою, ран і розчарувань, без боротьби не буває справжньої перемоги! Щоб перемогти, треба наполегливо йти до мети, багато працювати, ніколи не здаватися та вірити у себе. Вірити в свою країну! Ми всі розуміємо, що за демократію треба боротися. А побудувавши її, образно кажучи, – щодня підтримувати фундамент і доглядати кожен камінчик”, – наголосив мер Києва.

Він зазначив, що Революція Гідності, агресія Росії та окупація нею значної території України змусили українців зрозуміти, що за свободу треба боротися – завжди і безкомпромісно.

Мер Києва наголосив, що в Україні добре розуміють, що неможливо побудувати розвинену європейську державу без системних структурних реформ. Відповідно, це накладає додаткову відповідальність на кожного українця. Адже майбутнє України залежить від свідомості, від зусиль кожного громадянина.

Кличко також акцентував на важливості розвитку первинної демократії, місцевого самоврядування. “Я впевнений, що без розвитку місцевого самоврядування, розширення повноважень, сфери компетенції місцевих органів влади неможливий демократичний розвиток країни в цілому. Політична конкуренція, вільне змагання ідей і думок є складовими демократії”, – підкреслив мер Києва.

Він подякував європейським партнерам за допомогу і підтримку європейського вибору України. “Ми розуміємо, що ніхто, крім нас самих – українців – не змінить наше суспільство і нашу державу. Волночас, важливо, щоб ми спиралися на підтримку та найкращі практики наших друзів і партнерів. У цьому, зокрема, полягає дуже важлива частина нашої співпраці з містом-побратимом Лейпцигом. Ваші здобутки стимулюють нас до подальших кроків, спрямованих на розвиток ще молодої української демократії”, – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, станом на 8 жовтня жителі Києва замовили 612 705 спеціальних перепусток на випадок нового локдауну. Тільки за вересень замовили 255 863 спецперепусток.