МВФ зробив заяву щодо майбутнього Георгієвої після скандалу з Китаєм

Міжнародний валютний фонд пообіцяв найближчим часом ухвалити рішення щодо майбутнього директорки-розпорядниці МВФ Кристаліни Георгієвої в організації.

Заяву МВФ опубліковано 8 жовтня на фоні розслідування адвокатської фірми WilmerHale про маніпуляції Георгієвої  даними на користь Китаю під час перебування на керівній посаді у Світовому банку

Виконавча рада МВФ після засідання 8 жовтня заявила, що досягла «значного прогресу» в оцінці справи, зокрема, провела зустрічі з представниками WilmerHale, а також із самою Георгієвою, інформує Радіо Свообода.

Нагадаємо, у вересні стало відомо,  що керівники Світового банку, включаючи тодішнього генерального директора Крісталіну Георгієву, чинили «необґрунтований тиск» на персонал, щоб підвищити рейтинг Китаю у звіті банку Doing Business 2018. Після звіту юридичної фірми Світовий банк припинив ведення цього рейтингу.

У звіті WilmerHale згадується «прямий і непрямий тиск» з боку вищого керівництва в офісі Джим Йонг Кіма з метою змінити методологію звіту для підвищення рейтингу Китаю, і говориться, що це, ймовірно, сталося за його вказівкою.

У ньому наголошується, що Георгієва і ключовий радник Симеон Дьянков чинили тиск на персонал, щоб ті «внесли конкретні зміни в дані по Китаю» і підвищили його рейтинг в той час, коли банк шукав підтримки Китаю для великого збільшення капіталу.

Міністерство фінансів США заявило 16 вересня, що вивчає висновки розслідування, назвавши їх «серйозними».

Рейтинг Китаю у звіті Doing Business 2018, опублікованому в жовтні 2017 року, піднявся на сім позицій до 78-го місця після внесення змін до методології даних порівняно з початковим проектом звіту.

загрузка…