Канцлер Австрії оголосив про відставку на фоні корупційного скандалу

Канцлер Австрії Себастьян Курц повідомив, що йде зі своєї посади під тиском звинувачень у використанні державних коштів для позитивного висвітлення у ЗМІ.

Водночас він залишиться главою партії та продовжить засідати у парламенті, пише  BBC. У якості свого наступника Курц запропонував кандидатуру міністра закордонних справ країни Олександра Шалленберга.

«Зараз нам потрібні стабільні умови. Тому, аби вийти з тупикової ситуації, я хочу запобігти хаосу та забезпечити стабільність», – зазначив Курц.

Деякі члени партії Курца сподіваються, що його відставка буде тимчасовою і що він зможе ініціювати повернення.

Політична криза в Австрії загострилась минулого тижня, коли партія «Зелених» – партнер по коаліції з партією Курца, провела переговори з трьома опозиційними партіями, які раніше закликали Курца піти у відставку і планували оголосити вотум недовіри на спеціальній сесії парламенту у вівторок.

6 жовтня австрійські правоохоронці провели обшуки в офісі канцлера Себастьяна Курца, а також у будівлі Австрійської народної партії (ÖVP) у Відні.

Звинувачення в корупції відносяться до періоду з 2016 по 2018 рік, коли передбачалося, що кошти міністерства фінансів використовувалися для маніпулювання опитуваннями громадської думки на користь ÖVP, які потім були опубліковані в газеті.

Хоча прокуратура не назвала жодної газети, щоденна бульварна газета Oesterreich виступила із заявою, де заперечувала повідомлення ЗМІ про те, що вона брала гроші платників податків на рекламу в обмін на публікацію позитивних результатів опитувань.

Сам Курц усі обвинувачення у корупції відкидає.

У травні стало відомо, що прокуратура Австрії з розслідування економічних та корупційних злочинів підозрює канцлера Себастіана Курца у дачі неправдивих свідчень парламентському комітету, сформованому для розслідування політичного скандалу, що повалив його колишній уряд.

А у березні повідомлялося, що канцлер Австрії Себастіан Курц використав приватний літак, який ймовірно належить українському олігархові-втікачу Дмитру Фірташу, щоб повернутися додому із зустрічі на вищому рівні в Тель-Авіві.

Тим часом колишній віцеканцлер Австрії Ганц-Крістіан Штрахе постав перед судом у Відні за звинуваченням у хабарництві.

загрузка…