В Україні не вистачає близько 3000 суддів, – представник ВС Ткачук

1

Про це в ефірі телеканалу "Дім" повідомив суддя Верховного суду Олег Ткачук, передає Цензор.НЕТ.

"Немає суддів у деяких районах. В апеляційних судах, як правило, 7 осіб. У кожній колегії – некомплект. Наприклад, у Харкові зараз в апеляційному суді лише 10 суддів зі 115-ти. Виходить, що можливість розглянути свою справу вчасно, за місяць або за два, дуже обмежена. Кожен суддя працює фактично за 11 відсутніх", – розповів Ткачук.

Бракує суддів і у Верховному суді, штат якого має становити 200 осіб.

Читайте також: "Не наші повноваження змінювати закон. Нам він не подобається? Ну, вибачте", – суддя Ткачук про дії Верховного Суду щодо судової реформи

"Але 200 осіб у Верховному Суді ніколи не було, зараз – 187", – уточнив суддя.

Співробітники йдуть, зокрема, через складні умови роботи, високе навантаження.

"Суддя в таких умовах працює так, що він, власне кажучи, не бачить своїх рідних. У нас немає суботи, неділі. Як правило, робочий день судді починається о восьмій ранку і закінчується близько одинадцятої години ночі. І так триває чотири останні роки у Верховному суді", – пояснив він.

Не утримує людей навіть висока суддівська зарплата.

Читайте також: В Офісі Президента обговорили впровадження судової реформи

"Є люди, які прийшли у судову систему, не маючи суддівського стажу. Звичайно, у них зарплата менша, ніж у тих суддів, у яких 40 років стажу. Моя зарплата – 75 [прожиткових] мінімумів (з 1 липня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних українців становить 2 379 грн. – Ред.)", – розповів Ткачук.

Але для укомплектування судів чесними та професійними кадрами має запрацювати оновлена ​​Вища кваліфікаційна комісія, яка оцінює кандидатів.

"І Венеціанська комісія, і посли європейських країн, як і європейська спільнота, вимагають, щоб Україна не просто існувала як окрема держава, а була частиною європейської спільноти. І вони наполягають на тому, щоб судова реформа була завершена. Щоб була по-новому створена Вища кваліфікаційна комісія суддів, Вища рада правосуддя, щоб пройшли перевірку чинні судді та були призначені нові", – резюмував він.

Читайте також: "Судова мафія" шантажем добивається зміни закону про ВРП, суспільству, гадаю, доведеться допомагати реформі через вулицю, – Шабунін