На Луганщині окупанти поранили українського захисника – яка ситуація на передовій (Відео)

ООС

Окупанти вели інтеснивний вогонь, щоб не дозволити евакуювати пораненого бійця

Пораненого українського бійця з Луганщини доправили до Харківського шпиталю. Супротивник з кулемета влучив у армійця біля Троїцького. Першу допомогу пораненому надавали просто на позиціях. Більше подробиць знає журналістка “5 каналу” Вікторії Ковальової.

Після тижневої тиші в районі Троїцького перемир’я гучно обірвалося потужним обстрілом. Окупанти відкрили вогонь близько опівночі.

Леонід чергував під час нічної зміни. Каже – ніч минала тихо. Ніщо не відчувало біди, аж ось ворог несподівано почав стрілянину. 

“Хлопці вели спостереження безпосередньо на лінії зіткнення. Під час несення служби по нашому бійцю відкрили вогонь. Він якраз спостерігав. Спрацювала з лівого флангу легка стрілкотня. І в цей же момент підключився кулемет їхній”, – розповідає військовослужбовець ЗСУ Леонід. 

Дмитро був поруч із пораненим. Попри те, що на передовій уперше, добре розумів, від швидкості дій залежить життя побратима. Зізнається, миттю згадав усе, чого вчили. 

“Я доповів старошому ВОПа. Він прибіг до нас. Ми його евакуювали безпечну зону. Далі викликали медика”, – каже військовослужбовець Дмитро.

Бойова медикиня Ксенія з сусідньої позиції вже бігла на допомогу. Це було її бойове хрещення. Допомогу пораненим у бойових умовах надавала вперше.

“Темнота, бруд, кров. Одягаєш рукавиці, готуєш тампонаду, так, все” Зібрались з думками, нервами тут не допоможеш. Треба було зібратися і робити так, як вчили”, – розповіла військовослужбовиця Ксенія.

Щоби не дати можливості евакуювати пораненого, окупанти збільшили інтенсивність обстрілу. Українські військові стали відповідати вогнем. 

“Прикриваючи свого товариша давали вогонь у відповідь, щоб не вівся вогонь,  коли ми його евакуйовували, щоб вони ховалися. Після того, як почали давати відсіч, противник трохи притих”, – каже військовослужбовець Максим.

Пораненого бійця евакуювали до госпіталю у Харків. Нині його прооперували. Утім стан залишається тяжким.  

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, упродовж минулої доби бойовики 10 разів обстріляли українські позиції.