Оцінка SpaceX перевищила $100 млрд після вторинного продажу акцій


Американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX уклала угоду з новими і вже наявними інвесторами про продаж акцій на суму до $755 млн за ціною $560 за штуку, пише CNBCз посиланням на джерела, знайомі з угодою.


Завдяки цьому оцінка компанії збільшилася до $100,3 млрд. За словами джерел, компанія не залучала інвестиції, угода – це вторинний продаж наявних акцій.


SpaceX – друга за величиною оцінки приватна компанія в світі, яка поступається тільки китайській Bytedance ($140 млрд) і випереджає фінтех-компанію Stripe ($95 млрд), за даними CB Insights.


У серпні 2020 року SpaceX залучила $1,9 млрд інвестицій – це найбільший раунд компанії з відомих. Тоді інвестори оцінили компанію в $46 млрд, зазначали джерела Bloomberg. У лютому 2021 року CNBC повідомляло, що оцінка SpaceX зросла до $ 74 млрд.


У вересні цього року SpaceX вперше запустила в космос цивільний екіпаж з чотирьох туристів. Також компанія розвиває супутникового оператора Starlink, у якого вже близько 1740 супутників і понад 100 000  користувачів в 14 країнах.


Як повідомлялося, у SpaceX змінилися плани щодо реалізації на орбіті проекту Starlink – тепер планується запустити менше супутників.