Apple подала апеляцію на рішення суду щодо суперечки з Epic Games


Компанія Apple 8 жовтня оскаржила рішення Каліфорнійського окружного суду щодо спору з розробником ігор Epic Games. Їх протистояння почалося через невдоволення 30%-ою комісією, що стягується Apple з усіх платежів усередині додатків в App Store, пише TJournal.


У серпні 2020 року Epic Games, а слідом за нею і багато інших розробників запустили кампанію щодо зниження цієї комісії. Суд в результаті ухвалив, що Apple не повинна забороняти розробникам включати в їх додатки зовнішні посилання, спеціальні кнопки і інші способи оповіщення користувачів про інші методи оплати крім App Store.


При цьому суд визнав, що Epic Games порушила угоду з Apple, і зобов’язав розробника ігор виплатити $12 млн.


Згідно з рішенням суду від 10 вересня 2021 року, Apple повинна внести зміни в App Store до 9 грудня 2021 року. Компанія попросила суд призупинити цю вимогу до закінчення апеляційних розглядів. На думку Apple, відстрочка дозволить «захистити споживачів і платформу», поки компанія працює над юридичними, технологічними і економічними питаннями.


«Буде розумніше дочекатися розгляду апеляційних скарг, перш ніж вимагати від Apple внесення будь-яких змін в App Store Внесення змін до 9 грудня може мати непередбачені наслідки для користувачів і самої платформи», – йдеться в скарзі Apple.


Компанія вважає, що посилання на альтернативні способи оплати «порушать бізнес-модель» магазину додатків, а також встановлений баланс між розробниками і споживачами, створений в App Store. Apple пояснила, що не дозволяє такі посилання, так як вони «створюють потенційні загрози» для безпеки користувачів.


За словами Apple, вона не зможе бути впевнена, що платіжні сторінки розробників відповідають вимогам безпеки, а користувачі отримають те, за що заплатили.


Компанія з Купертіно також уточнила, що вимога внести зміни в App Store навіть не позначиться на Epic Games, «тому що у неї більше немає облікового запису розробника чи будь-яких додатків в App Store».


Нагадаємо, суд виніс рішенняу справі Apple проти Epic Games – не на користь обох.