Facebook боротиметься з незаконним продажем лісів Амазонії після журналістського розслідування


Соцмережа Facebook заявила, що почне припиняти на своєму сайті незаконний продаж територій тропічних лісів Амазонії, які знаходяться під охороною, передає Інтерфаксз посиланням на BBC News.


Цифровий гігант змінив свою політику після розслідування журналістів BBC News. Нові заходи будуть застосовуватися тільки до природоохоронних районів Амазонки.


Керівництво соцмережі заявило, що не буде розкривати, як планує знаходити незаконну рекламу, але буде «намагатися виявляти і блокувати нові оголошення» про продаж ділянок охоронних територій тропічних лісів Амазонки.


У лютому цього року BBC News заявило, що ділянки тропічних лісів Амазонії незаконно продаються на Facebook Marketplace. Соцмережа тоді заявила, що не буде видаляти ці незаконні оголошення.


Охоронювані райони включають національні ліси і землі, закріплені за корінними народами. Деякі з ділянок, що продаються на Facebook, мають розмір до 1000 футбольних полів.


Тоді соцмережа заявила, що «готова працювати з місцевою владою», але зазначила, що не буде вживати самостійних дій, щоб зупинити торгівлю.


BBC News організувала зустріч між чотирма продавцями і таємним агентом, який видавав себе за адвоката, що нібито представляв інтереси багатих інвесторів. Один чоловік на імʼя Альва Соуза Алвес намагався продати ділянку в місцевому заповіднику Уру-Еу-Вау-Вау, який є домівкою для більш ніж 200 індіанців.