Незрозумілі затримки: США та ЄС розчаровані зривом обрання голови антикорупційної прокуратури (Відео)

Посольство США

У посольстві вказали, що ця затримка підриває роботу антикорупційниx органів

У посольстві Сполучених Штатів відреагували на зрив засідання конкурсної комісії. На офіційній фейсбук-сторінці відомства  оприлюднили спільну заяву США та ЄС, в якій партнери України заявили про розчарування невиправданими затримками в обранні керівника САП і закликали членів конкурсної комісії якнайшвидше розпочати свою роботу у штатному режимі. Про це повідомляє “5 канал”.

“ЄС та США дуже розчаровані незрозумілими та невиправданими затримками в обранні керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вирішального органу у боротьбі з корупцією на високому рівні. Ми закликаємо відбіркову комісію відновити роботу без подальших затримок. Зупинка процесу відбору підриває роботу антикорупційних органів, створених Україною та її міжнародними партнерами”, – йдеться в заяві посольства.

Як повідомляв 5.UA, через відсутність кворуму не відбулося засідання комісії, яка має обрати керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Нагадаємо, одразу четверо членів комісії, яка займається обранням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), заявили, що на результати відбору намагаються чинити тиск, тож вони готові відмовитися від участі у процесі.

Як раніше повідомлялося, директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що починаючи з вересня 2020 року фактичним керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є генеральний прокурор Ірина Венедіктова, оскільки у в.о. керівника САП немає повноважень формувати групи прокурорів у провадженнях Національного антикорупційного бюро України.