Рада ООН вперше визнала право людини на чисте довкілля

Рада ООН з прав людини вперше визнала право людини на чисте довкілля. Про це повідомляється в новій резолюції організації.

Резолюція була схвалена на 48-й сесії Ради ООН з прав людини, повідомляє УНН з посиланням на дані на сайті ООН.

«… в європейському відділенні ООН в Женеві були прийняті резолюції про право людини на здорове і чисте довкілля і про призначення на трирічний період Спеціального доповідача з питання про заохочення і захист прав людини в контексті зміни клімату», – повідомили в ООН напередодні.

Резолюції були схвалені на 48-й сесії Ради ООН з прав людини. В одній з них Рада вперше визнала, що чисте, здорове і стійке довкілля – це невід’ємне право людини, а інша – заснувала мандат Спеціального доповідача.

На початку 48-ї сесії Ради з прав людини назвали три загрози планетарного масштабу: зміна клімату, забруднення навколишнього середовища і руйнування природи. Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет вважає, що це серйозні сучасні проблеми в області прав людини.

Забруднення природи, викликане тими ж моделями нестійкого споживання і виробництва, і зміна клімату, є причиною приблизно кожної шостої передчасної смерті, кажуть в ООН.

За даними Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), приблизно 92 відсотки населення планети проживає в місцях, де рівень забруднення повітря перевищує норми, встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров’я . Від наслідків забруднення щорічно вмирають сім мільйонів людей. При цьому третина країн світу не мають ніяких нормативних актів, що визначають стандарти якості повітря.

В ЮНЕП неодноразово підкреслювали, що право на здорове навколишнє середовище, включаючи чисте повітря, є передумовою для досягнення Цілей сталого розвитку.

Раніше в селі Перемога Київської області зафіксовано багаторазове перевищення вмісту амонію в місцевих водах. Жителів закликають не пити воду з колодязів.

На двадцять транснаціональних корпорацій приходиться виробництво 55% всього одноразового пластику в світі. Очолює цей список забруднювачів американський нафтовий гігант ExxonMobil.

загрузка…