У СБУ не могли не знати про 60 мільйонів доларів кредиту підприємцю з “ДНР” – ексзаступник голови СБУ

Євген Мецгер

Напад на журналістів “Схем” та скандал навколо “Укрексімбанку”

За його словами, працівників відомства могли підкупити

У Службі безпеки України не могли не знати про те, що “Укрексімбанк” дав 60 мільйонів доларів кредиту підприємцю з “ДНР” Сергію Брюховецькому.

Про це в ефірі “Радіо НВ” повідомив колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун.

За його словами, працівників відомства могли підкупити.

“Зрозуміло, що все відстежити неможливо. Разом з тим, наразі існує головне управління контррозвідувального захисту економіки. У цьому головному управлінні є управління, яке відповідає за фінансово-економічну безпеку і є особи, які співпрацюють з банками і насамперед — з державними. Якщо є така інформація (оперативна і сумнівна), що за минулий рік банк мав 5,6 млрд грн збитків, а [$60 млн] вони дали кредит, то ця інформація не могла не проходити через Службу безпеки. Відповідно, Служба безпеки не могла не володіти інформацією, що ця угода сумнівна. Я думаю, що, скоріш за все, це корупційна складова”, — сказав Ягун.

Як повідомляв 5.UA, журналісти “Схем” оприлюднили резонансне розслідування, яке стосується видачі 60 мільйонів доларів кредиту фірмам бізнесмена, чия компанія, імовірно, веде діяльність на окупованій частині Донеччини (ОРДО) і сплачує податки окупаційній владі.

Нагадуємо, напад на журналістів “Схем” у кабінеті голови “Укрексімбанку” стався 4 жовтня під час інтерв’ю.

Поліція вже розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. А от у самому банку переконують, що медійники намагалися протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом.

Як повідомляв 5.UA, голова правління “Укрексімбанку” Євген Мецгер заявив, що складає повноваження на час розслідування справи щодо нападу на журналістів “Схем”.

Додамо, що в Києві відбувся брифінг “Укрексімбанку”, який тривав 5 хвилин. На нього прийшли кілька десятків журналістів. До них вийшла жінка, яка назвалася представницею пресслужби банку та зачитала з теки текст.

Читайте також: Забирали камери і скручували руку оператору: “Схеми” відновили відео, через яке на журналістів напали представники “Укрексімбанку”