Руслан Стефанчук став новим спікером Ради – як відбувалося голосування (Відео)

Руслан Стефанчук

На колишню посаду Стефанчука тепер претендує два нардепи

Подарунок на день народження. Сьогодні Дмитру Разумкову – 38 років. І сьогодні він уперше в парламенті в ролі простого позафракційного  депутата, який брав участь у виборах нового спікера. У це крісло сів перший віцеспікер, також Слуга Руслан Стефанчук. Тут без сюрпризів, бо на цю посаду його безальтернативно сватали ще від початку антиспікерських підкилимних інтриг. Руслан Стефанчук – грав колись у КВК, жарти любить, але став юристом і навіть доктором юридичних наук, професором, викладачем  правових дисциплін. У 2019 очолив ідеологічний блок “Слуги” і став другим номером партійного списку.  Востаннє відзначився веденням засідання, на якому з порушенням регламенту проголосували антиолігархічні закони. Тепер Руслан Стефанчук став  повноправним господарем парламентської президії і готовий включатися  у законотворчий процес з усією потужністю свого  нинішнього статусу. Журналістка “5 каналу” Ірина Сисак була свідком виборів без вибору. 

 

Зміна голови. Тиждень політичних баталій і у п‘ятницю парламент обрав нового спікера. Колишнього “слугу” Разумкова замінив інший – Руслан Стефанчук.

Хоча претендентів на крісло було троє. Окрім висуванця від слуг, обійняти посаду спікера могли і двоє з “ЄС” – Олексій Гончаренко та Яна Зінкевич. 

“Яна є не просто народним героєм України, це дуже добрий організатор, це дуже порядна людина, дуже гідна”, – заявив голова фракції “Європейська солідарність” Артур Герасимов.

Але голосів опозиційним депутатам не вистачило. Більшістю підтримали тоді ще першого віцеспікера Руслана Стефанчука. 

У спікерське крісло його пересадили 222-є слуги народу, а ще вже традиційно підголосували групи “За майбутнє” та “Довіра”. 

Новоспеченому голові парламенту аплодують, Стефанчук дякує, а віцеспікерка дає настанови і запрошує.

“Голову Верховної Ради зайняти своє місце і пам’ятати що ми живемо в парламентсько-президентській республіці”, – сказала віце-спікерка Олена Кондратюк.

“Щиро вдячний вам за таку високу довіру, я постараюся зробити все, щоб виправдати її”, – сказав Стефанчук.

Слуги своїм вибором не натішаться. Рішення призначити саме його привезли з Трускавця. Колишній ідеолог передвиборної кампанії “Слуги народу”, а нині вірний соратник президента і його фракції, кажуть, на посаду спікера вписався ідеально. 

“Він знається на праві, він знається на регламенті”, – заявив “слуга” Данило Гетманцев.

Регламент знає, але готовий його порушувати, впевнені в опозиції. Там кажуть, перестановки у президії парламенту на користь не підуть. І згадають, як минулого тижня Руслан Стефанчук, головуючи на засіданні, протягнув без розгляду поправок закон про олігархів – так дуже хотіли “слуги” і президент. Тож у фракціях меншості побоюються, Рада перетвориться на філію Банкової. 

“Парламент ще більше зробить крок щоб стати нотаріальною конторою, де просто з печаткою штампуються рішення, які прийдуть з Банкової. З Русланом Стефанчуком на жаль точно ми зробимо до цього крок”, – переконаний Олексій Гончаренко з “Європейської солідарності”.

І першим із них будуть зміни до регламенту. Про таку ідею неодноразово заявляли у “монобільшості”. Зокрема, хочуть встановити запобіжники від сотень поправок депутатів, а ще вписати туди процедури пришвидшеного розгляду важливих законопроєктів. Зелені хочуть переписати регламент під себе, – застерігають в опозиції. 

“Абсолютно точно ми розуміємо, що зміни в регламенті будуть, будуть зміни в тому як працює парламент і це свідчить про концентрацію влади в одних руках”, – сказала Кіра Рудик з “Голосу”.

І у “Слузі Народу” в цьому нічого поганого не бачать. Навпаки, кажуть, усі рішення мають бути за більшістю, тобто за їхньою фракцією. А цьому іноді не підкорявся звільнений Разумков.

“Тоді, коли на певних питаннях, які для нас були принциповими, і принциповими, ми вважаємо, для країни є, акценти зміщуються так , що вже опозиція вирішує і може заблокувати більшості прийняття рішень, нам здається що це неправильно абсолютно”, – заявив Данило Гетманцев.

Тим часом у відставленого Дмитра Разумкова перший робочий день у новому амплуа. До Ради нині прийшов як звичайнісінький народний депутат, позафракційний. Цього дня ексспікер святкує 38-ий день народження. Робоче місце йому облаштували в останніх рядах зали, а з кабінету голови парламенту, каже, ще вчора виїхав. 

“Ще не дійшов до місця, але десь за Європейською Солідарністю. Одразу забрали всі речі, вивезли, щоб не дай боже не заважати нікому далі працювати”, – заявив Разумков.

Не закритою тепер залишається єдина посада, яку звільнив Стефанчук – першого віцеспікера. На вакантне крісло знайшлося двоє претендентів. Софія Федина.

А кандидатом від більшості пропонують Корнієнка Олександра. 

Призначити хотіли нині, але крісло першого віцеспікера залишатиметься порожнім аж до наступного пленарного тижня. Проголосувати не встигли – робочий день у депутатів завершився.

Ірина Сисак, Юрій Усік та Олексій Тищенко, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, сьогодні Стефанчука призначили на посаду спікера Ради.