“Завдяки офшорам політики перебувають поза контролем суспільства”: Чалий про розслідування Pandora Papers (Відео)

Валерій Чалий

Pandora Papers: викриття офшорів Зеленського й Коломойського

За словами дипломата, розслідування Pandora Papers не про бізнес, а саме про політиків

За словами Валерія Чалого, розслідування Pandora Papers – це не про бізнес, а про політиків, які перебувають на державних посадах або займають позиції публічних осіб і знаходяться поза контролем суспільства. Про це в етері ток-шоу “Політклуб” Віталія Портникова сказав Надзвичайний і Повноважний посол України в США (2015-2019 рр.).

“У мене є просте питання, яке я не задам бізнесмену, а задам держслужбовцю: якщо по закону ти не маєш бізнесу, то чому у тебе мають бути оці кістяки в шафі? Тобто відмовляйся, ти державний службовець, ти маєш бути зовсім іншим. Тобто це про політиків, це про публічних осіб, не про бізнес. І в цьому розумінні, це однозначно неприпустимо. Нам пояснюють, що це оптимізація коштів. Яка оптимізація у державного службовця чи політика? Політик має думати про те, як громадські організації платять 46% податків. І вони платять тут, в Україні, і нічого не беруть з бюджету країни”, – розповів дипломат.

За його словами, ці факти розслідування показали проблему, яка існує.

“Ми можемо відкрити будь-який реєстр в Україні і подивитися – ось фірма, ось громадська організація, ось декларація людини, все прозоро. А тут не прозоро, закрито, реєстрів до останнього часу не було”, – сказав він.

Валерій Чалий вважає, що це правильно, що ця проблема стала обговорюваною, тому політики і державні службовці мають просто забути слово “офшор”.

Нагадаємо, що перед цим найвпливовіші світові медіа (BBC, CNN, Washington Post, Guardian) опублікували матеріали про те, що президент України Володимир Зеленський має приховані офшорні компанії, через які, ймовірно, виводилися десятки мільйонів доларів з України у співпраці з Коломойським.