“ЄС” вимагає від СБУ перевірити можливу причетність Зеленського до “схем” довкола ПриватБанку

“Європейська Солідарність” вимагає від голови Служби безпеки України Івана Баканова ініціювати перевірку можливої причетності президента Володимира Зеленського до ймовірних “схем” з виведення $41 млн із ПриватБанку.

Таку заяву опублікувала пресслужба політсили після виходу фільму-розслідування “Офшор 95”, у якому висувалось припущення, що президент до зайняття найвищої державної посади міг бути причетним до “схеми” із виведення грошей із ПриватБанку на корись олігарха Ігоря Коломойського.

“Час також перевірити причетність особисто Зеленського і керівника його Офісу до зливу росіянам секретної спецоперації із затримання російських військових злочинців із так званої приватної армії Вагнера”, – додали у “ЄС”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укрексімбанк видав 60 млн кредиту фірмі, яка підтримує бойовиків

Також у партії закликали провести негайну перевірку перерахунку $60 млн на окуповані території з державного Укрексімбанку. Про це йшлося у журналістському розслідуванні програми “Схеми” на “Радіо. Свобода”. Адже, на думку опозиції, це може означати участь у фінансуванні тероризму з боку керівника цієї установи Євгена Мецгера.

“Щоби створити димову завісу і відволікти увагу суспільства від злочинів влади, виявлених розслідувачами і оприлюднених цього тижня, правоохоронці за прямою вказівкою “зверху” намагаються реанімувати свій давній і бездоказовий фейк про нібито зв’язок Порошенка із Медведчуком”, – йдеться у заяві.

Володимир Зеленський та його оточення ­могли брати участь у відмиванні грошей ­Приватбанку. Йдеться про перекази на 1,063 млрд грн від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським. Про це опублікували фільм “Офшор 95” журналісти проєкту “Слідство. Інфо”.

Розслідування зробили з витоку 11,9 млн фінансових документів. Дістав назву “Пандора пейперс”. Папери рік досліджували понад 600 журналістів зі 117 країн.