Суд не зміг обрати запобіжний захід меру Одеси

8 жовтня Вищий антикорупційний суд почав обирати запобіжний захід Одеському міському голові Геннадію Труханову, якого підозрюють у розкраданні міської землі.

Як повідомляє УНН, судове засідання завершилося на етапі дебатів сторін, вердикту не послідувало – ВАКС переніс засідання на 9 ранку 11 жовтня.

Прокуратура вимагає для мера Одеси запобіжний захід у вигляді взяття під варту з можливістю сплатити заставу на суму 120 млн грн. На це Труханов заявив, що така сума необґрунтовано висока і назвав вимогу звинувачення знущанням, бо в нього таких грошей нема. Також мер Одеси назвав справу проти нього замовленням з боку Міхеїла Саакашвілі, який, у свою чергу, близький до заступника директора НАБУ Гізо Углави.

Перед цим детективи НАБУ вручили меру Одеси Геннадію Труханову підозру.

НАБУ також опублікувало схему розкрадання бюджету Одеси під час продажу будівель ВАТ «ХК «Краян».

14 лютого 2018 року Геннадія Труханова затримали в аеропорту «Бориспіль» і вручили йому підозру за вищезазначеною справою. 15 лютого 2018 року суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Однак суд відмовив у проханні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) усунути Труханова від виконання обов’язків мера Одеси. Пізніше йому також дозволили виїзд за кордон.

30 травня 2018 року САП і НАБУ завершили слідство у справі. Прокурорами прийнято рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акту.

Однак 6 березня 2019 року НАБУ закрило кримінальне провадження стосовно заводу «Краян». Рішення було прийняте внаслідок скасування Конституційним судом статті 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

Крім того, у липні Малиновський райсуд Одеси визнав невинними Труханова та інших фігурантів справи про привласнення мером Одеси 185 млн гривень з міського бюджету за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу.

загрузка…