General Motors представила власний автопілот, який дозволить їздити «без рук» в 95% випадків

General Motors представила власний автопілот, який дозволить їздити «без рук» в 95% випадківGeneral Motors представила власний автопілот, який дозволить їздити «без рук» в 95% випадків
ілюстративне зображення


General Motors, нарешті, відкрила дані про систему допомоги водієві нового покоління. Технологія отримала назву Ultra Cruise і управляє автомобілем за допомогою камер, радарів і лідара. Компанія стверджує, що автопілот дозволяє їздити без рук майже всюди – він знає, що робити в 95% дорожніх ситуацій, пише HighTech Plus з посиланням на The Verge.


Які саме моделі будуть оснащені Ultra Cruise, поки що невідомо, але, судячи зі слів GM, це будуть преміальні автомобілі 2023 року.


Ultra Cruise був представлений на дводенній зустрічі з інвесторами, на якій американський автовиробник також розповів про плани щодо збільшення до 2030 року доходів вдвічі в міру переходу на електромобілі і перетворення в компанію-розробника ПЗ, повідомляє The Verge.


Перше покоління вдосконаленої системи допомоги водієві (ADAS) компанії – Super Cruise – було, за оцінкою експертів, більш безпечним і функціональним різновидом автопілота, ніж Autopilot Tesla, завдяки камерам, що стежать за напрямком погляду водія.


Ultra Cruise буде співіснувати паралельно з нею – її продовжать встановлювати в поширених моделях GM, тоді як новинка призначена швидше для моделей класу «люкс».


У порівнянні з Super Cruise у Ultra додалося можливостей: вже зараз система дозволяє рухатися «без рук» по дорогах загальною протяжністю понад 3,2 млн км, а в майбутньому цей показник має зрости до 5,5 млн км (для порівняння, коли Super Cruise дебютувала в 2017 році, вона працювала на 322 000  км доріг Північної Америки).


Як заявив президент GM Марк Ройс, Ultra Cruise може брати на себе управління на міських і сільських дорогах, розпізнає дорожні знаки і розмітку, а також зауважує інші нюанси.


Автопілот вміє рухатися з урахуванням обмеження швидкості, підтримує функцію зміни смуги, як автоматично, так і на вимогу, ліві і праві повороти, запобігання зіткнень з близько розташованими об’єктами і парковку на під’їзній доріжці.


«Водії отримають можливість їздити без рук майже по всіх дорогах з покриттям, включаючи міські вулиці, приміські та сільські дороги, – підтвердив Джейсон Дітман, головний інженер GM. – Архітектура датчиків абсолютно нова. Є додаткові камери і радари, і ми додали лідар».


Проте, GM вважає Super Cruise автопілотом 2-го рівня автономності – водій все ще необхідний за кермом, щоб в екстреному випадку взяти керування на себе.


Тим часом експерти дослідили, що через автомобілі з автопілотом тільки в США буде відбуватися до 200 ДТП щороку.