“Це кримінальний елемент”: експерт розповів, чому офшори в українських реаліях – це однозначне зло (Відео)

Олег Пендзин

Цей інструментарій в Україні чітко заточений під ухилення від сплати податків і відмивання коштів

Офшори в українських реаліях це однозначне зло, тому що це надає можливість ухилятися від сплати податків. Про це сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в етері програми “Політклуб” Віталія Портникова на “5 каналі”.

“Офшори по українському законодавству – це абсолютно законна річ. Але офшори насправді – це як ніж. Ви можете його використовували для того, щоб нарізати хліб, а можна його використовувати, щоб вбити людину. Тобто мовиться про те, яким чином цей інструмент використовується”, – зазначив експерт.

Він пояснив, що той інструментарій, який забезпечує укриття інформації про кінцевого бенефіціара, мінімізацію податків, повну відсутність ведення бухгалтерського обліку, чітко заточений під ухилення від сплати податків і, у гіршому варіанті, відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом.

“Тобто в такому “букеті” це однозначно кримінальний елемент, тому розглядати в українських реаліях офшор просто як інструмент, на жаль, не можна. Офшори в українських реаліях – це однозначне зло, тому що він надає можливість ухилятися від сплати податків. Він дає можливість відмивати гроші держслужбовцям”, – наголосив Олег Пендзин.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський і його соратники могли бути причетними до переведення 40 млн доларів від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським, мовиться в розслідуванні “Слідство.Інфо”.

Найвпливовіші світові медіа (BBC, CNN, Washington Post, Guardian) опублікували матеріали про те, що президент України Володимир Зеленський має приховані офшорні компанії, через які, ймовірно, виводилися десятки мільйонів доларів з України у співпраці з Коломойським.

Розслідування прокоментували й у Білому домі. Там зауважили, що звинувачення проти президента України Володимира Зеленського у відмиванні брудних коштів робить це питання більш важливим у стосунках Вашингтона та Києва.