Окупанти в Криму помістили політв’язня Джеляла у психлікарню

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла окупанти без усяких підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні у Сімферополі.

Про це повідомив адвокат політв’язня Микола Полозов у Facebook. «Адвокатам Нарімана Джеляла стало відомо, що його вивезли з СІЗО Сімферополя, де він утримувався останній місяць. Як з’ясувалося, його перемістили в 15-е відділення Кримської республіканської психіатричної лікарні № 1. Це відділення, де проводиться стаціонарна психолого-психіатрична експертиза щодо підслідних осіб, які утримуються під вартою… Ніяких підстав поміщати його в психіатричну лікарню немає. В такому випадку ніяких інших причин прийняття слідчим рішення про направлення Нарімана Джеляла на психіатричну експертизу, крім як застосування каральної практики, припустити неможливо. Сама психолого-психіатрична експертиза триватиме від 21 до 28 днів. Стан здоров’я Джеляла нормальний», – написав Полозов, додавши, що навіть згідно з окупаційним законодавством «влада» не має права проводити з політв’язнем експертизу. Захист оскаржить це рішення.

Нарімана Джеляла затримали за сфабрикованою справою про начебто підрив кримськими татарами газогону на півострові.

Нагадаємо, 23 серпня, в День українського прапора, у селі Перевальне між тимчасово окупованими Сімферополем і Ялтою був пошкоджений газопровід. У Росії порушили кримінальну справу за ч. 1 ст. 281 Кримінального кодексу Росії («диверсія»), що передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років.

Пізніше ФСБ РФ звинуватила в організації вибуху українську розвідку.

3-4 серпня в Криму затримали п’ятьох кримських татар: першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова та Ельдара Одаманова. Всім затриманим обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Зокрема, Джелялова заарештували до 4 листопада.

Захист Нарімана Джелялова оскаржив постанову окупаційного суду у тимчасово окупованому Сімферополі про його утримання під вартою.

Тим часом Азіз Ахтемов повідомив, що російська ФСБ катувала його із застосуванням електроструму та побоїв.

Представництво президента України в АР Крим пов’язало такі дії російських силовиків з участю Джелялова у Кримській платформі.

Верховна Рада закликала міжнародне співтовариство негайно засудити сплеск репресій у тимчасово окупованому Криму.

загрузка…