Японська Tetra виводить на ринок електроліт Mk-5 вже наступного року (ВІДЕО)


Японська компанія Tetra Aviation вже до кінця 2022 року планує почати поставки одномісних електричних літальних апаратів з можливістю вертикального зльоту і посадки (eVTOL). Поки що виробник опублікував матеріали випробувань апарату в Каліфорнії.


Легкий електроліт Mk-5 призначений для пілотів масою до 91 кг – вузька кабіна розміщена між двома парами довгих крил. На передньому і задніх парах крил розміщені 16 силових установок, на кожній з яких по 2 підйомних ротори, що в цілому дає 32 гвинта, які відповідають за вертикальні зліт і посадку машини, пише 3DNewsз посиланням на New Atlas.


Один додатковий гвинт в задній частині апарату забезпечує йому горизонтальну швидкість до 160 км/год.


На борту є акумулятор ємністю 13,5 кВт/год, завдяки якому запас ходу Mk-5 складає 160 км.


Велика кількість двигунів додасть апарату запасів потужності, яка може виявитися корисною в екстреній ситуації, а як крайній захід на борту передбачений парашут.


Компанія заявила, що вже отримала певну кількість замовлень на Mk-5 – перші поставки електрольотів клієнтам заплановані на кінець 2022 року. У США вони будуть реєструватися як саморобні або експериментальні літальні апарати. Тому покупцям потрібна ліцензія приватного пілота, а кожен екземпляр Mk-5 підлягає інспекції та подальшій реєстрації Федеральним управлінням цивільної авіації США (FAA).


Tetra опублікувала відео випробувального польоту прототипу Mk-5 SN2, проведеного в сільській місцевості Каліфорнії, в ході якого в кабіні не було пілота.


[embedded content]