“Потрібен баланс батога і пряника”: депутатка пояснила, що має робити держава, аби бізнес не виводив гроші в офшори (Відео)

Кіра Рудик

Поки не буде цього балансу з батогом і пряником, люди і далі зберігатимуть гроші в офшорах, вважає Рудик

Країна повинна застосовувати механізм умовного батога і пряника, аби бізнесмени не виводили капітали в офшори і сплачували податки в Україні. Про це сказала в етері програми “Політклуб” з Віталієм Портниковим народна депутатка “Голосу” Кіра Рудик.

“Кожна країна хоче, щоб її громадяни тримали свої гроші всередині своєї країни, а не деінде, тому з точки зору держуправління звичайно офшори це погано. Є два способи зробити так, щоб гроші були в Україні: умовний батіг і умовний пряник. Умовний батіг ми прийняли на початку каденції Верховної Ради – це антиофшорний закон 1210, який мав би стимулювати всіх виводити гроші з офшорів. Питання, що є пряником для того, щоб люди переводили гроші в Україну? Я скажу, що такого пряника у нас немає, мало того – у нас є антипряник, який стає все гірше і гірше”, – наголосила депутатка.

Вона зауважила, що навіть Шефір – коли його спитали журналісти, чому він відкривав офшори – сказав: “Тому що в Україні бандити, які можуть відібрати в тебе бізнес і на тебе можуть тиснути через те, що у тебе є гроші”. І це та правда, яку спокійно говорить людина, наближена до президента. 

Рудик сказала, за яких умов люди триматимуть гроші в Україні:

  • якщо у нас буде справедлива судова система – те що Зеленський два роки обіцяє, але поки не видно цього;
  • якщо у нас буде якийсь мінімальний захист від рейдерства – цього у нас теж поки немає, у нас є уявні інвестняні про, які всі чули, але ми їх ніколи не бачили, вони є десь на папері;
  • якщо у нас буде справедливе податкове законодавство.

“Зараз є два законопроєкти: один – який нібито допомагає боротися з олігархами, а інший – який обкладає додатковими податками тих, хто їх вже платить, або хто веде чесний бізнес в Україні. І якщо від так званого законопроєкту про олігархів наша влада не очікує жодних надходжень до бюджету, то від законопроєкту про податки ми очікуємо 20-30 млрд грн. Тобто ті люди, які не тримають гроші в офшорах, платять зарплати, або ведуть бізнес в Україні вони змушені будуть платити ще більше для того, щоб інша каста могла продовжувати тримати гроші в офшорах”, – зауважила народна депутатка.

Тому, поки не буде цього балансу з батогом і пряником, люди і далі зберігатимуть гроші в офшорах, підсумувала Кіра Рудик.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський і його соратники могли бути причетними до переведення 40 млн доларів від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським, мовиться в розслідуванні “Слідство.Інфо”.

Найвпливовіші світові медіа (BBC, CNN, Washington Post, Guardian) опублікували матеріали про те, що президент України Володимир Зеленський має приховані офшорні компанії, через які, ймовірно, виводилися десятки мільйонів доларів з України у співпраці з Коломойським.

Розслідування прокоментували й у Білому домі. Там зауважили, що звинувачення проти президента України Володимира Зеленського у відмиванні брудних коштів робить це питання більш важливим у стосунках Вашингтона та Києва.